تحریم‌ها علیه ایران باید متوقف شود

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: برنامه‌ریزی های جمهوری اسلامی به رفع تحریم موکول نشده است اما در پاسداری از انقلاب اسلامی و از زبان مردم می‌گوییم که تحریم ها بایستی متوقف شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم آباد در مصلی الغدیر افزود: اصرار نداریم آمریکا به برجام برگردد، بازگشت آمریکا به برجام  و رفع نشدن تحریم ها، به ضرر ما است چراکه خواهند گفت آمریکا به برجام عمل کرده است و در قرارداد حضور دارد اما در اصل هیچ چیز عاید مردم نمی شود.

وی تصریح کرد: مردم ایران آگاه بودند و هوشیار شدند چراکه ما با وجود بدعهدی طرف مقابل، به تعهدات خود عمل کردیم .

وی با بیان اینکه ۹ تا ۱۹ دی به عنوان دهه بصیرت نامگذاری شده است ادامه داد: ۱۹ دی روز قیام مردم قم علیه رژیم شاهنشاهی و افراد دین زدا و اسلام زدایی بود که تلاش داشتند معیارهای اشرافی گری و طاغوتی را بر جامعه حاکم کنند.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: حرکت ۱۹ دی مردم قم که در راستای انقلاب و حرکت ۱۵ خرداد بود و منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷ شد همیشه در خاطره ما باقی است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی خاطرنشان کرد: ما برای سرافرازی و سربلندی پرچم اسلام، انقلاب کردیم و جمهوری اسلامی به معنای خدمت به همه است بنابراین حاکمان ما باید افرادی باشند که پایبندترین و ملزم ترین ها به شرح مقدس و دین اسلام هستند.

وی گفت: ممکن است افرادی باشند و بخواهند در این مسیر تغییر ایجاد کنند اما تا جان در بدن داریم محکم می ایستیم و از انقلاب پاسداری خواهیم کرد.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: راه شهید سلیمانی این است که بیرون از مرزها بجنگیم، نباید غفلت کنیم تا دشمن مانند صدام وارد کشور شود و بعد دفاع کنیم بنابراین موظف هستیم به گونه ای عمل کنیم که خارج مرزها از کشور دفاع شود و طبیعی است در این مسیر از دوستان خود هم حمایت خواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با تاکید بر اینکه پاسداری از اهداف انقلاب با محوریت بصیرت باید سرلوحه همه باشد بیان کرد: فرد بصیر باید از ولایت پیروی داشته باشد که مصداق این عالم بصیر را در وجود آیت‌الله مصباح یزدی مشاهده کردیم.

وی تصریح کرد: مردم باید در این موقعیت حساس بیشتر از گذشته هوشیار باشند چراکه آمریکا در جنگ نرم‌افزاری و ترامپ و نتانیاهو رییس رژیم اشغالگر قدس با وجود تحرکات زیادی که داشتند شکست خوردند.

وی افزود: کارتر، ریگان، بوش پدر و پسر، کلینتون، اوباما و ترامپ عمرشان تمام شد اما مقاومت، شهادت و سرافرازی ملت ایران پس از ۴۱ سال باقی مانده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ایران اسلامی جایگاه خود را در فناوری موشکی به رخ جهانیان کشید و در راستای حفظ منافع خویش جزو قدرت های برتر دنیا است  که این مهم را در رزمایش ارتش و با برپایی نمایشگاهی از پهپادهای شناسایی، بمب افکن و انتحاری و ترکیبی از آنها با قابلیت های خیره کننده به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: می‌توانیم همین مدل را در پیشرفت اقتصادی، اشتغال، کاهش بیکاری و تورم در سطح کلان و درون استان با عدالت اجتماعی، قضایی و سپردن امور به دست انسان های دانا، متعهد و جهادی رقم بزنیم.

وی ادامه داد: اقتصاد مردم را به دست افراد سیاست باز و عده‌ای که دانایی و تعهد ندارند، ندهیم بلکه بایستی افراد کارگشا و جهادی مانند شهید سلیمانی در این عرصه ورود کنند.

وی با بیان اینکه بین تقوا و گشایش اقتصادی رابطه مستقیم وجود دارد ادامه داد: جامعه ای با عدالت اجتماعی، قضایی و فرصت های شغلی برابر، بدون تبعیض، با شهروندان باتقوا، متعهد و دانا، مدیریت های جهانی با تدبیر و کار مضاعف، محل نزول برکات است. 

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: امروز آمریکا بین کشورها جنگ افروزی می کند، اسلحه می‌فروشد و ثروت ملت ها را با زور و تزویر جمع آوری می کند اما به سراشیبی رسیده است  و مردم آن با حمله به کنگره، یک فضاحت تاریخی ایجاد کردند که اینها برای ما آموزنده است تا بدانیم راه نجات جامعه تقوا است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون لرستان در وضعیت زرد کرونایی است که باید همچنان برای اجرای مصوبات ستاد استانی و ملی کرونا همراهی و از حضور در تجمعات غیرضروری پرهیز کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها