ورمزیار: استقلال روی کاغذ برنده شهرآورد پایتخت است

تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال استقلال، گفت: شرایط استقلال بهتر از پرسپولیس است و با مهره‌هایی که دارد، روی کاغذ ۹۵ درصد برنده دربی است.

«صادق ورمزیار» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص شهرآورد پایتخت که روز دوشنبه ۲۲ دی‌ماه برگزار می‌شود، اظهار داشت: تجربه حضور در ۱۵ دربی و ۱۸ سال حضورم در استقلال این را می‌گوید که این دیدار با بقیه بازی‌ها فرق می کند. درست است که این بازی مانند دیگر دیدارها سه امتیاز دارد اما خیلی از موضوعات را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

وی افزود: دربی شرایط خاصی دارد. پیروزی در این بازی مدیران، مربیان و بازیکنان را در آرامش فرو می‌برد و شکست در آن برای اعضای این تیم مشکلات زیادی به همراه دارد. به نظر من هر تیمی که آرامش بیشتری داشته باشد، پیروز مسابقه است. 

پیشکسوت استقلال در مورد پیش‌بینی خود از نتیجه شهرآورد و گلزنان این دیدار، عنوان کرد: پیش‌بینی نتیجه این دیدار بسیار سخت است اما به نظر من «مهدی قایدی» مهاجم زهرداری است و می‌تواند گلزنی کند. «ارسلان مطهری» نیز هر لحظه از بازی بوی گل می‌دهد و بازیکن بسیار خطرناکی است. اگر «شیخ دیاباته» در زمین حضور داشته باشد به طور قطع می‌تواند برای دفاع پرسپولیس مشکل ساز شود. 

ورمزیار ادامه داد: در این دیدار، صدرنشینی و رتبه در جدول مهم نیست اما بر اساس نگاه به مهره‌های هر دو تیم، استقلال شرایط بهتری دارد و روی کاغذ ۹۵ درصد برنده دربی است. البته نتیجه این بازی به چیدن مهره‌ها و انگیزه بازیکنان بستگی زیادی دارد.

وی در مورد برگ برنده استقلال در دیدار شهرآورد پایتخت، گفت: به نظرم خط حمله توانمند و زهردار استقلال و حضور «رشید مظاهری» درون دروازه، نقاط قوت و برگ برنده این تیم در دیدار دربی هستند.

پیسوت تیم فوتبال استقلال بیان داشت: معتقدم که بازی روز دوشنبه می‌تواند یکی از پرگل‌ترین بازی‌های چندسال اخیر باشد. هر دو تیم می‌توانند دیدار بسیار زیبا و جذابی ارائه دهند اما همه این‌ها به چیدمان بازیکنان مربوط می‌شود.

ورمزیار در خصوص تاثیر عدم حضور تماشاگران در دیدار شهرآورد، گفت: به طور قطع کری‌خوانی‌ها تنها به استادیوم خلاصه نمی‌شود. این موضوع نه تنها در کل ایران حتی در جهان هم دنبال می‌شود و طرفداران دو تیم با هم کُری می‌خوانند. البته که این دیدار جو آرامتری دارد و استرس بازیکنان کمتر است و همین موضوع باعث می‌شود تا عملکرد بهتری را از دو تیم مشاهده کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال توانایی قهرمانی در لیگ برتر را دارد یا نه، اظهار داشت: فعلا زود است در این خصوص صحبت کنیم. چند هفته دیگر می‌توانیم در مورد سه تیم بالایی جدول حرف بزنیم اما صحبت در مورد قهرمانی زود است. استقلال با مهره‌هایی که در اختیار دارد، پتانسیل قهرمانی در لیگ برتر را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha