نماینده مجلس: آیت الله مصباح اسوه دفاع از مکتب شیعه بود

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مجاهدت‌های آیت الله مصباح در دفاع از مکتب شیعه و ایستادگی در مقابل هجمه ‌ها و شبهات گفت: این عالم فرزانه در این مسیر اسوه و نمونه بود.

حجت الاسلام احمد حسین فلاحی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان اظهار داشت: عالما و اندیشمندان زیادی در هزار سال گذشته قلعه محکمی برای دین خدا بودند و خود را فدا کردند اما آیت الله مصباح تمام ظرفیت و توان خود را برای حفاظت و دفاع از دین خدا به کار گرفته و کارشناسی وارد میدان شد.

وی تصریح کرد:  ۶ هزار عنوان کتاب علیه شیعه نوشته شده که ۷۰ درصد آنها پس از انقلاب بوده و صدها بار منتشر شده است.

نماینده مردم همدان در خانه ملت افزود: در ابعاد داخلی هم هجمه های بسیاری برعلیه دین اسلام صورت گرفت و آیت الله مصباح برای حفاظت از مکتب شیعه و آرمانهای دینی به پاخواست و این هجمه ها را کنار زد.

او خاطرنشان کرد: هیچ کسی قدرت مناظره با آیت الله مصباح را نداشت زیرا می دانستند او با اعتقادات و دانش قوی خود ریشه و منشا آنها را نشانه قرار می دهد.

حجت الاسلام فلاحی به تمجیدهای رهبر معظم انقلاب از آیت الله مصباح اشاره کرد و گفت: شایسته نیست که عده ای پس از مرگ هم او را با انتقاد و اندیشه های باطل خود خطاب قرار می دهند.

وی افزود: این عالم بزرگ مسائل پیچیده را بسیار ساده بیان می کرد و آموزه های او در کنار تفکرات آیت الله مطهری برای جوانان ما راه گشا است. 

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شهید قاسم سلیمانی که همه آزادی خواهان جهان به او افتخار می کنند حاصل اندیشه ها و پرورش یافته در مکتب شیعه و اساتیدی همچون آیت الله مصباح است. 

حجت الاسلام فلاحی ولایت فقیه را رکن رکین انقلاب اسلامی دانست و افزود: آیت الله مصباح در دفاع از ولایت فقیه از نسل جوان و دانشجویان و طلاب شاگردهای بسیار تربیت کرد که آثارش هنوز پابرجاست.

وی یادآوری کرد: در مسیر حمایت و پیروی از ولایت فقیه راه روشن و هدایتگر نسل جوان ما همان راه علمای گرانقدری مانند مصباح یزدی و شهدایی نظیر شهید سلیمانی است. 

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بدلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی دار فانی را وداع گفت. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها