استاندار: افزایش طلاق در اردبیل ریشه‌یابی شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: میزان طلاق در استان اردبیل افزایش یافته است و باید علت و عوامل این افزایش بررسی و ریشه‌یابی شود تا راهکارهای لازم در این زمینه اتخاذ گردد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز جمعه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیله‌سوار افزود: آموزش مهارت‌های زندگی و مشاوره قبل از ازدواج  باید در برنامه افراد بالای ۱۸ سال قرار گیرد و این برنامه‌ها مداوم و اثربخش باشد.

 وی نقش آموزش و پرورش را در کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم عنوان کرد و افزود: وجود ۲۲۰ هزار دانش‌آموز، ۲۰ هزار کارمند آموزش و پرورش و ۴۴ هزار کارمند در استان ظرفیت خوبی است که باید از این گروه‌ها برای آموزش مهارت‌های زندگی استفاده کرد.

او افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد و همیار دولت با توانمندسازی فرهنگی، آموزش مهارت‌های زندگی و توجه به رفع ریشه‌ای مشکلات می‌توانند در جلوگیری و کاهش بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موثر باشند.

بهنامجو اضافه کرد: شهرستان بیله‌سوار ظرفیت پایلوت کنترل آسیب‌های اجتماعی را دارد و امیدواریم این حرکت موجب تحول و دگرگونی مثبت در شناسایی و حل آسیب‌های اجتماعی شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اقدامات در مهار کرونا در این شهرستان گفت: کارهای خوبی در زمینه مبارزه با کرونا در بیله‌سوار صورت گرفته است و اجرای طرح کمک مومنانه، تعطیلی اصناف و بازارچه و اجرای موفق طرح شهید سلیمانی که با غربالگری ۱۰۵درصدی بیماران همراه بوده است از آن جمله است.

حجت‌الاسلام‌ جابر عزیزی ، امام جمعه بیله‌سوار نیز گفت: اقدامات خوبی در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان در حال انجام است و ایجاد کارگروه ازدواج و طلاق و صلح و سازش با هماهنگی دستگاه‌های قضایی و ادارات فرهنگی تشکیل شده است.

وی شناسایی آسیب‌های اجتماعی را یکی از اولویت‌های شورای فرهنگ عمومی دانست و افزود: دستگاه‌های عضو باید در این زمینه با اهتمام بیشتری فعالیت کنند.

شهرستان بیله‌سوار در شمال اردبیل ۵۱ هزار و ۴۰۴ نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها