خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- حوادث ۲ روز گذشته نیویورک و حمله به کنگره آمریکا، قیام مردم قم در ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶ و آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم مهمترین مطالبی بود که امامان جمعه خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهرستانها بدان اشاره کردند.

سبزوار- امام جمعه سبزوار گفت: هجوم به کنگره آمریکا که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از معترضان آمریکایی شد از نشانه‌های بارز افول قدرت آمریکاست.

حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه امروز سبزوار افزود: حمله به کنگره آمریکا و ادعای تقلب از سوی ترامپ افول قدرت این کشور را در زمینه‌های مختلف سیاسی، نظامی و اقتصادی رقم زده است.

وی اضافه کرد: آمریکا دیگر قدرت تجمیع روسای جمهور و سران کشورهای جهان را به نفع خود از دست داده است.

امام جمعه سبزوار گفت: یورش معترضان و هواداران دونالد ترامپ به داخل ساختمان کنگره به حدی فاجعه آمیز بوده که اندیشمندان آمریکایی وقوع این حوادث را شرم آور دانسته و تلاش دارند تصاویر مربوط به تخریب را محو کنند.

مقیسه همچنین با گرامیداشت یاد آیت‌الله مصباح یزدی افزود: وی در سنگر مبارزه با انحرافات عقیدتی و مبارزه با جریان‌های نفاق اقدامات بسیار ارزشمندی انجام داد.

 تربت حیدریه- امام جمعه تربت‌حیدریه با بیان این که تقابل با غرب، استکبار و مفسدین، مایه موفقیت ماست گفت: برای ما ترامپ یا بایدن تفاوتی نمی‌کند زیرا هر دو عین هم هستند.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه افزود: برخی فکر معامله با آمریکا را در سر داشته و تمایل به انجام معامله با این دولت فاسد را دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: از اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در از سرگیری غنی سازی اورانیم تشکر کرده و این اقدام آنها را مورد حمایت قرار می‌دهیم.

خواف- امام جمعه خواف با اشاره به قیام مردم قم در ۱۹ دی ۵۶ گفت: یک هفته قبل از این قیام، کارتر رییس جمهوری وقت آمریکا حمایت خود را از شاه اعلام کرده بود که این موضوع نشان می‌دهد آمریکا و استکبار همیشه علیه مردم عمل کرده‌اند. 

حجت‌الاسلام عباس نژاد افزود: مسوولان باید بدانند که آمریکا و استکبار همیشه دشمن ما بوده‌اند و خواهند بود و فرقی نمی‌کند چه کسی رییس جمهوری آنها باشد بنابراین حل مشکلات اقتصادی و معیشتی به دست خودمان است و نباید نگاه ما به دست دشمنان باشد. 

وی با اشاره به آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی هم اظهار کرد: ماده ۲۶ برجام اشاره دارد که اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکند ایران می تواند غنی‌سازی ۲۰ درصدی را آغاز کند و طرح مصوب مجلس در این رابطه بسیار ارزشمند است. 

درگز - امام جمعه درگز هم با اشاره به آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی گفت: ایران تمام تعهدات خودرا عمل کرده ولی طرف مقابل بدعهدی کرده است. 
حجت الاسلام محمدحسین ایروانی در خصوص اتفاقات اخیر آمریکا هم اضافه کرد: اتفاقات رخ داده در کنگره آمریکا و شورش مردم در کشوری که مدعی اربابی دنیاست لکه ننگی بود.

وی تاکید کرد: با چنین فضاحتی آمریکا حق ندارد برای مردم دنیا از دموکراسی سخن بگوید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها