میزان کشت گیاهان دارویی در شهرستان خفر فارس افزایش یافت

شیراز-ایرنا- مدیر اداره جهاد کشاورزی خفر از توابع استان فارس گفت: امسال سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این شهرستان نسبت به سال‌های گذشته افزایش خوبی داشته و از سطح زیر کشت ۳۰ هکتار به ۲۷۰ هکتار رسیده است.

ارسلان صالحی جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با انتخاب کشاورز پیشرو و داوطلب برای مکانیزه‌کردن کشت این محصولات، کشت مکانیزه این محصول را در سطح ۶ هزار متر مربع آغاز کردیم و محصول انتخابی سیاه‌دانه است.

وی اظهار کرد: کشت گیاه دارویی سیاه دانه با استفاده از دستگاه ریز کارنده کلزاکار در روستای تادوان برای اولین بار در شهرستان خفر انجام شد.

وی ادامه داد: با آموزش کشاورز پیشرو میزان بذر لازم برای کشت سیاه‌دانه از ۱۲ کیلوگرم در هکتار به هشت کیلوگرم در هکتار رسانده‌ و در حال حاضر یک مزرعه را به عنوان پایه انتخاب کرده‌ایم و با این روش میزان آب مصرفی را نیز کاهش خواهیم داد.

صالحی گفت:می‌توانیم با کشت گیاهان دارویی کم‌آب بَر از منابع کم‌آب هم استفاده بهینه داشته باشیم و مزارعی را که در اثر کم آبی رها شده‌اند به چرخه کشت برگردانیم و درآمد کشاورزان را به حد عالی برسانیم.

وی بیان کرد: عقیده دارم که کشت‌ مکانیزه، بسیاری از کارهای مزرعه‌ای را آسان‌تر می‌کند و عملکرد آن نسبت به کشت سنتی نیز بهتر خواهد بود.

سیاه‌دانه،آویشن، هل، دارچین،بابونه،زیره و رازیانه از گیاهان دارویی قابل کشت و کشت شده هستند.

مرکز شهرستان خفر حدود ۱۰۹ کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها