اخبار کوتاه زیست محیطی و ورزشی از میاندوآب‌

مهاباد- ایرنا- نظارت مستمر بر تخلفات پسماند سوزی و آتش زدن لاستیک، پایش صنایع آلاینده هوا، قضاوت داور میاندوآبی در لیگ برتر فوتبال و برگزاری مسابقه والیبال بانوان از جمله اخبار کوتاه زیست محیطی و ورزشی در میاندوآب است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، یک مورد تخلف آلودگی هوا ناشی از سوزاندن لاستیک را شناسایی و از ادامه آن جلوگیری کردند.

علیرضا بقالی افزود: به استناد ماده ۲۰ قانون هوای پاک پرونده تخلف این افراد به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی گفت: گاهی مواقع اشخاص یا واحدهای صنفی از جمله مراکز جمع‌آوری ضایعات به سوزاندن لاستیک‌های فرسوده و مستعمل با هدف استخراج سیم های فلزی به کاربرده شده در این لاستیک ها اقدام می‌کنند.

بقالی با بیان اینکه هشدارهای لازم به مراکز جمع‌آوری این نوع از پسماندها داده شده است، افزود: سوزاندن لاستیک‌های فرسوده باعث انتشار آلاینده‌های مختلف هوا می شود و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب ادامه داد: نظارت و پایش محیط زیست بر واحدهای صنعتی و کنترل و پیشگیری فعالیت های ضایعات سوزی در سطح شهرستان به صورت شبانه روزی انجام می‌شود.

بقالی اظهار داشت: با توجه به شرایط پایداری جوی و افزایش غلظت آلاینده کارشناسان و ماموران یگان حفاظت این اداره از چند روز گذشته پایش‌های زیست محیطی که بیشتر شامل صنایع آلاینده هوا می‌باشد را در برنامه کاری خود قرار داده‌اند.

وی با بیان این موضوعی که تحت عنوان آلودگی هوا و پدیده وارونگی در کلانشهرهای صنعتی مطرح است، افزود: این اداره برابر قانون هوای پاک، اقدامات نظارتی و پایش صنایع آلاینده هوا را در سطح این شهرستان به صورت مستمر انجام می دهد.

بقالی گفت: در این پایش‌ها کارشناسان پایش و آزمایشگاه این اداره از واحدهای آلاینده هوای این شهرستان مشتمل بر ۱۳ واحد معدنی شن و ماسه و یک واحد شیمیایی بازدید کردند. 

وی افزود: بازدیدهای انجام شده از صنایع آلاینده هوا و پیش‌بینی‌ برنامه‌های آتی، در راستای اجرای و پیگیری‌های قانون هوای پاک انجام می‌شود.

داور میاندوآبی دیدار معوقه هفته نهم لیگ برتر فوتبال را قضاوت می‌کند

رییس اداره ورزش و جوانان میاندوآب گفت: "محمدباقر پورباقر" داور شایسته فوتبال از این شهرستان دیدار معوقه هفته نهم لیگ برتر فوتبال کشور رقابت بین تیم های آلومینیوم اراک و ذوب آهن اصفهان را روز یکشنبه هفته آتی به عنوان کمک داور اضافی دوم قضاوت می‌کند.

رضا زرندی همچنین افزود: به مناسبت گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار "حاج قاسم سلیمانی" و اربعین "شهید دکتر محسن فخری‌زاده" یک دیدار دوستانه والیبال بانوان بین تیم‌های پیشکسوتان و تیم زیر ۲۵ سال هیات والیبال این شهرستان با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و بدون حضور تماشاگران در سالن کوثر میاندوآب برگزار شد.

وی بیان کرد: در نهایت تیم زیر ۲۵ سال هیات والیبال توانست با نتیجه سه بر ۲ حریف خود را شکست دهد

میاندوآب‌ با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها