بررسی آثار زنده یاد رسول ملاقلی پور در برنامه نقد سینما

تهران- ایرنا- برنامه نقد سینما این هفته جمعه ساعت ۲۲ با هدف بررسی و تحلیل آثار زنده یاد ملاقلی پور، فیلمساز آرمانگرا روی آنتن می رود. تازه‌ترین قسمت این برنامه جمعه این هفته ۱۹ دی ماه با یک پرونده و یک گفتگوی ویژه نیز تماشایی می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، برنامه تلویزیونی دستخط شبکه پنج سیما، جمعه ۱۹ دیماه با حضور مشاور وزیر راه و شهرسازی روی آنتن می رود.

محمد حسین رنجبران در برنامه دستخط میزبان دکتر داود دانش جعفری مشاور وزیر راه و شهرسازی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود.

دانش جعفری در این برنامه پیرامون اوضاع اقتصادی کشور مباحثی مطرح خواهد کرد. همچنین کسری بودجه سال آینده و اجرای اصل ۴۴  از دیگر مباحثی است که در این برنامه به آن پرداخته خواهد شد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی به برنامه ششم توسعه اشاره خواهد کرد و تغییرات ساختاری در اقتصاد کشور را نیز بررسی و تحلیل می کند.

دستخط که به گفتگوهای صریح با نخبگان سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، پزشکی و اجتماعی می پردازد، کاری ازگروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما است.

این برنامه گفتگو محور و تحلیلی را مریم حداد تهیه کنندگی می کند و با اجرا، سردبیری و نویسندگی محمد حسین رنجبران هر هفته جمعه ها ساعت ۱۶:۳۰ از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

منصور ضابطیان به قرنطینه می رود

قسمت هفتم از فصل جدید برنامه تلویزیونی قرنطینه به روی آنتن شبکه ۵ میرود.

به دلیل ضرورت توجه به مشکلات و مسائل روز جامعه با نگاه خاص و هنرمندانه، فصل دوم برنامه تلویزیونی «قرنطینه» از ابتدای آذرماه سال جاری روی آنتن رفته است.

در این برنامه که با اجرای امین زندگانی تولید شده است، سعی شده از دریچه طنز، به مسائل و موضوعات اجتماعی روز کشور پرداخته شود. قسمت هفتم این برنامه با موضوع حریم خصوصی میزبان منصور ضابطیان است که جمعه ساعت ۱۹ پخش میشود.

این برنامه با همکاری مشترک گروه تامین و پخش بسیج صدا و سیما و گروه اجتماعی شبکه ۵ تولید می شود.

بررسی آثار زنده یاد رسول ملاقلی پور در برنامه نقد سینما

برنامه نقد سینما این هفته جمعه ساعت ۲۲ با هدف بررسی و تحلیل آثار زنده یاد ملاقلی پور، فیلمساز آرمانگرا روی آنتن می رود. تازه‌ترین قسمت این برنامه جمعه این هفته ۱۹ دی ماه با یک پرونده و یک گفتگوی ویژه نیز تماشایی می شود.

در بخش ابتدایی برنامه، امیررضا مافی، علی اکبر عبدالعلی زاده و آرش خوشخو به نقد و بررسی آثار رسول ملاقلی پور کارگردان فقید سینمای ایران می پردازند.

در ادامه برنامه و در بخش سلسله گفتگوهای مربوط به بررسی سینمای ایران در دهه نود به مناسبت فرارسیدن پایان سال سینما و آخرین سال دهه ۹۰ با حضور امیرحسین علم الهدی کارشناس فرهنگی ظهور و افول ستاره های سینما و نقش سلبریتی ها در دهه ۹۰ و تاثیر آن بر سینمای دهه نود ایران بررسی، تحلیل و تفسیر می شود.

بخش های دیگر برنامه این هفته شامل: رویدادها با حضور علیرضا مرادی روزنامه نگار سینمایی و علی پاکزاد به فراخوان های بازیگری و کارکرد آن آسیب شناسی خواهد شد.

در پایان این برنامه طبق روال همیشگی بهروز افخمی در میز آموزش فیلمسازی، بخش پایانی موضوع  فیلم نامه نویسی و فیلمنامه اصلی ( اورجینال ) را پی خواهد گرفت.

نقد سینما به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری، جمعه هر هفته ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

مستند «خورشید» ؛ روایتی ناب از شاهکار امنیتی حاج قاسم در جنوب شرق روی آنتن شبکه یک

مستند خورشید امروز جمعه ۱۹ دی ساعت ۱۵ از شبکه یک سیما پخش می شود. 

این مستند جذاب همراه با تصاویر منتشر نشده از حضور شهید سردار سلیمانی در زمان فرماندهی قرارگاه جنوب شرق، تمهیدات حاج قاسم برای ایجاد امنیت پایدار در جنوب کرمان را روایت می کند. این مستند جذاب، پای گفتگوی تعدادی از افراد و ساکنان مناطق جنوب کرمان می نشیند که با گرفتن امان نامه از حاج قاسم و تسلیم سلاح و مهمات خود، شرارت و قاچاق مسلحانه را کنار گذاشتند و به جای آن با کشاورزی و دامداری، به زندگی سالم بازگشتند.

مستند خورشید را حامد سعادت در مرکز کرمان تهیه کنندگی و کارگردانی ‏کرده است و در نخستین یادواره تولیدات رسانه‌ای مکتب شهید سلیمانی در خوزستان لوح افتخار ‏کسب کرده است‎.

اسفندماه، برگزاری تلویزیونی مرحله نهایی مسابقات بین المللی قرآن با حضور قراء کشورهای مختلف جهان

مرحله نهایی مسابقات بین المللی قرآن کریم اسفندماه به صورت تلویزیونی برگزار می‌شود. رئیس مرکز امور قرآنی سازمان‌اوقاف و امور خیریه درخصوص پوشش رسانه ای مسابقات بین المللی قران کریم با مدیر شبکه قرآن و معارف سیما دیدار و گفت و گو کرد.

مهدی قره شیخ‌لو گفت: در مرحله مقدماتی این مسابقات که اواخر سال گذشته برگزار شد، ۶۰۰ نفر از ۷۰ کشور حضور داشتند و مرحله نیمه نهایی نیز با حضور ۴۳ نفر از ۲۶ کشور ادامه یافت.

وی افزود: مرحله نهایی این مسابقات طی سه روز در اسفندماه و با حضور قراء ۲۲ کشور جهان به صورت تلویزیونی برگزار می‌شود.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در این دیدار با تاکید بر لزوم بررسی نقاط قوت و ضعف مسابقات سراسری قرآن کریم ورفع نقاط ضعف در برگزاری تلویزیونی مسابقات بین المللی، بر ضرورت بررسی امکانات دفاتر صداوسیما برای ضبط تلاوت قراء داوطلب تاکید کرد.

جواد شیخ اکبری گفت: تبلیغات رسانه ای مسابقات و مستندسازی آن و مصاحبه با شرکت کنندگان در مسابقه در حاشیه مسابقات از اهمیت بسزایی برخوردار است.

پخش سری دهم «خانه ما» از شبکه دو

سری دهم مستند مسابقه خانه ما از شبکه دو سیما پخش می شود.

فصل‌های قبلی خانه ما در شبکه نسیم روی آنتن می‌رفت و سری جدید خانه ما با شبکه دو سیما توافق شده و در شب‌های سرد زمستان روی آنتن خواهد رفت.

خانه ما از امروز جمعه (۱۹ دی‌ماه) از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

قرار است فصل جدید خانه ما در شهر قم باشد که با اعلام فراخوانش به زودی آغاز خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ