عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید مواد شیمیایی در رفسنجان آغاز شد

کرمان - ایرنا - عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید مواد شیمیایی با حضور وزیر صمت و استاندار کرمان امروز (جمعه) در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، کارخانه در دست احداث تولید مواد شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ۹ ماده شیمیایی مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه را تولید خواهد کرد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در حاشیه این‌ آئین به خبرنگار ایرنا گفت: مجتمع مس سرچشمه به ۹ ماده شیمیایی نیاز دارد که این‌ مواد از سایر کشورها در شرایط وجود تحریم ها تامین می شود.

مجید کهنوجی افزود: با توجه به اینکه برای تامین‌ این‌ مواد، ارز از کشور خارج‌ می شود، مجتمع مس سرچشمه تصمیم‌ گرفت این‌ مواد شیمیایی را در داخل تولید و مصرف کند که علاوه بر اینکه از خروج‌ ارز جلوگیری می شود از وابستگی به بیگانگان هم رهایی می یابد.
وی ادامه داد: کارخانه تولید ۹ ماده شیمیایی در رفسنجان قرار است با اعتبار ۲۷ میلیون‌ یورو و ۲ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال از طریق اعتبارات مجتمع مس سرچشمه در زمینی‌ به مساحت هفت هکتار در منطقه ویژه اقتصادی راه اندازی شود.

کهنوجی تصریح‌ کرد: این‌ کارخانه در سه سال آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و با راه اندازی این‌ کارخانه برای ۱۵۸ نفر اشتغالزایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی‌ کارخانه تولید مواد شیمیایی در رفسنجان موجب اشتغالزایی و رونق اقتصادی این شهرستان ‌ و جلوگیری از خروج ‌ارز از کشور می شود که در این راستا از مدیران مس سرچشمه قدردانی می کنیم‌.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها