دبیرخانه پایگاه مجازی حفظ قرآن کریم شبکه شاد به خراسان رضوی واگذار شد

مشهد- ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از واگذاری دبیرخانه پایگاه مجازی حفظ قرآن کریم شبکه شاد به این استان خبر داد.

به گزارش روز جمعه آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده افزود: بعد از راه اندازی قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز در وزارت آموزش و پرورش و شکل گیری تیم ستادی و تیم عملیاتی این قرارگاه، ۱۷ پایگاه مجازی ذیل این قرارگاه شکل گرفت و دبیرخانه پایگاه حفظ قرآن کریم به عنوان یکی از این دبیرخانه ها به این استان واگذار شد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که امکان خدمات رسانی حضوری به دانش آموزان میسر نیست و فعالیتهای آموزشی و پرورشی به صورت غیر حضوری در حال پیگیری است اقدام اداره کل قرآن، عترت و نماز در راستای قرارگاه مجازی بسیار هوشمندانه و به موقع بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ترویج حفظ قرآن کریم در راستای سند تحول بنیادین از جمله مهم ترین وظایف دستگاه تعلیم و تربیت به شمار می آید و تداوم اجرای طرحهای ارزشمندی چون طرح حفظ جزء ۳۰ ، حفظ موضوعی قرآن کریم و طرح ملی " نور" در شرایط کرونایی بسیار ضروری است.

خدابنده افزود: قرار است دبیرخانه پایگاه مجازی حفظ قرآن کریم، پیگیر توسعه و ترویج حفظ قرآن کریم در بستر شبکه شاد و فضای مجازی باشد.

وی اضافه کرد: نقطه عطف این قرارگاه در جهادی بودن فعالیتهای آن و مشارکت گرفتن از همه استانها برای همه پایگاههاست. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برای هر پایگاه از استان ها خواسته شده است که یک رابط با ویژگی علاقه مندی و داشتن تخصص لازم در آن موضوع را معرفی کنند و در همین راستا و بر اساس شیوه نامه قرارگاه مجازی، از همه استان ها خواسته شده است که یکی از فعال ترین، دغدغه مند ترین و موفق ترین افراد خودشان در زمینه حفظ قرآن کریم را به دبیرخانه پایگاه معرفی کنند. 

خدابنده افزود: این افراد در قالب گروه هم اندیشی شبکه شاد به تبادل نظر و تجربیات حول محور حفظ قرآن کریم می پردازند و در نهایت مطالب مهم و مورد نیاز مدارس و دانش آموزان در زمینه حفظ قرآن کریم در کانال تخصصی حفظ قرآن کریم بارگذاری می شود و دانش آموزان، والدین و فرهنگیان می توانند مطالب، محتوا و فایل های مورد نیاز حفظ قرآن کریم را از این کانال به آدرس hefzquranmedu@ در شبکه شاد و پیام رسان های داخلی جست و جو و استفاده کنند.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز است که معادل حدود ۹ درصد جمعیت دانش آموزان کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها