سردار سلیمانی اسطوره مقاومت است 

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر اینکه امروز یکی از درس‌های ولایتمداری و اقتدا به شهدا ماندن در مسیر مقاومت و استقامت است، تاکید کرد: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی اسطوره و سمبل مقاومت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش روز جمعه در مراسم قرآنی ارتش که در مرکز آموزش درجه‌داری جوادالائمه(ع) برگزار شد، گفت: خدا را شاکر هستم که کشور و امت ما قرآن را به عنوان کتابنامه انقلاب خود روی دست گرفتند تا سمبل آزادگی برای تمام عالم باشند. 

وی با تاکید بر اینکه قرآن کتاب رهایی است، اظهار داشت: اگر از سی جزء قرآن و سوره‌های نورانی قرآن فقط سوره حمد را انتخاب کنیم، این سوره به تنهایی پاسخگویی این ادعا است که قرآن کتابنامه انقلاب است. به خاطر اینکه در سوره حمد آمده که فقط تو را عبادت می‌کنم و از تو استمداد می‌طلبیم ولا غیر. این یعنی خط بطلان بر رفتار طواغیت کشیدن یعنی آزادگی یعنی حریت را پسندیدن.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در این سوره، قرآن اشاره می‌کند که هر انقلابی رهبری می‌خواهد که شما از خدا طلب کنید، به عنوان صراط مستقیم شما تلقی گردد و شما در حول محور و پشت سر او حرکت کنید. 

حیدری با بیان اینکه رسول گرامی اسلام (ص) در زمان خود صراط مستقیم عینی و مجسم انقلابیون که از صحابه رسول خدا باشند، بوده است، تصریح کرد: پیامبر (ص) در زمان ائمه اطهار(ع) نماد مجسم صراط مستقیم بودند و امروز در نظام ولایی ما ولایت فقیه صراط مستقیم ما ‌است. امروز رهبر انقلاب، صراط مستقیم مجسم ما است که با نگاه به ایشان و تبعیت از سیره ایشان و اطاعت از عوامر ایشان بتوانیم راه رسول الله (ص) و امیرالمومنین (ع) را به عنوان سلسله جنبان ولایت و راه امام حسین (ع) را پی بگیریم. 

وی افزود: مگر می‌شود بدون یک راهنما، معلم، هادی و هدایتگر به سر منزل مقصود رسید؟ هرگز  و امروز آن صراط مستقیم شخص شخیص ولایت امر ما است.

این فرمانده عالی ارتش با بیان اینکه شهدا آسمان ولایت‌محوری و ولایتمداری را ستاره‌باران کردند که با نگاه کردن به آنها راه را از چاه تشخیص دهیم و در گمراهی نمانیم، خاطرنشان کرد: شهیدان بزرگواری که هر کدام به نوبه خود می‌توانند یک هادی و یک راهنما برای بشریت باشند که ارتش جمهوری اسلامی ایران ۴۸ هزار ستاره در آسمان ولایت‌مداری خود دارد که به ما چشمک می‌زنند و نورافشانی می‌کنند تا راه را گم نکنیم. ۴۶ هزار ستاره در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور دارند که ما ولایتمداری و مشق ولایتمداری را هر روز با نگاه به آنها تکرار کنیم.

حیدری با بیان اینکه امروز یکی از درس‌های ولایت‌مداری، ولایت‌محوری و اقتدا به شهدا ماندن در مسیر مقاومت و استقامت است، ابراز داشت: شهید سردار سلیمانی اسطوره و سمبل مقاومت است. اسطوره‌ای که مکتب‌ساز شد و خود صاحب یک مکتب شد.   

وی اضافه کرد: اگر از قرآن فقط سوره حمد را انتخاب کنیم و از اسطوره‌های مقاومت و پایداری هم فقط شهید سلیمانی و شهید صیاد شیرازی را انتخاب کنیم و به سیره و منش و رفتار الهی آنها اقتدا کنیم، امیدی است که در ولایتمداری ثابت قدم باشیم و پشت سر ولی امرمان مانده‌ایم. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha