هشت هزار خانوار عشایری لرستان بیمه اجتماعی دارند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل امور عشایر لرستان گفت: هشت هزار خانوار عشایری این استان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار دارند و ۲۳۹ خانوار از مستمری آن بهره‌مند هستند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره کل امور عشایر لرستان، سیدضیا موسوی نیا در دیدار با قدرت اله مرادیان مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان افزود: ۲۳۹ خانوار عشایری استان از انواع مستمری های سه گانه بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان صندوق بیمه اجتماعی بهره مند شده اند. ‌

وی اظهار داشت: بیمه اجتماعی همواره یکی از مطالبات به حق عشایر  پرتلاش بوده است که استحقاق برخورداری از خدمات ارزنده این صندوق را دارند.

 وی بیمه اجتماعی را از مهمترین فرصت‌ها در زمینه توانمندسازی و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی عشایر عنوان کرد و افزود: اداره‌کل امور عشایر لرستان آمادگی لازم را برای همکاری بیشتر و ایجاد تحول در زمینه پوشش خوب و حداکثری این بیمه دارد.

موسوی نیا اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نقش مهمی در ارائه خدمات به این قشر دارد که دولت نیز با پرداخت دو سوم حق بیمه، حمایت خوبی از این افراد انجام داده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان نیز اظهار داشت: بسیاری از روستاییان و عشایر استان اطلاع کافی از نقش این صندوق و مزایای آن ندارند به همین دلیل شایسته است با همکاری همه جانبه مدیران وتشکل های عشایری، برای اطلاع رسانی و تبیین این خدمت تلاش کنیم.

قدرت الله مرادیان گفت: همکاری‌های اداره‌کل امور عشایر لرستان طی سال های گذشته قابل تقدیر است اما کافی نیست بنابراین انتظار می رود تلاش مضاعف، تداوم و افزایش همکاری ها، به رضایتمندی هر چه بیشتر جامعه هدف منجر شود.

وی خاطرنشان کرد: پرداخت ۷۰ درصد حق بیمه از سوی دولت  یک مزیت بسیار خوب برای بیمه اجتماعی عشایر است که باید از این فرصت استفاده کنند.

براساس آمار اداره کل امور عشایری استان لرستان، اکنون بیش از ۹۵ درصد از مجموع ۱۴ هزار و ۶۰۰ خانوار عشایری استان بیمه سلامت نیز دارند.

لرستان بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ خانوار عشایری شامل ۸۴ هزار نفر دارد که ۴.۷ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند و رتبه خانواری و جمعیتی آنها در سطح کشور به ترتیب هفت و ۶ است.

جمعیت عشایر لرستان ۱۳۰ هزار تن انواع محصولات لبنی و دامی معادل ۲۵ درصد پروتئین استان را تولید می کنند و در مجموع سهم آنها در تولید ناخالص ملی با احتساب سایر محصولات زراعی، دامی و صنایع دستی بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها