قهرمانانمان را با زبان هنر مشهور کنیم

بندرعباس - ایرنا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: خداوند فرهنگی‌ترین سوگند خود را قلم قرار داده ، لذا هرچه این قلم جاودانه باشد، اثرگذاری آن بیش‌تر خواهد بود.

رضا کمالی‌زرکانی روز جمعه با اشاره به برگزاری دوازدهمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و جشنواره ادبی یوسف استان هرمزگان، افزود: هرچیزی که در قالب هنر نگنجد اثر واقعی خود را نمی‌گذار این سخنان اثر و جاودانگی قلم با زبان هنر دارد.

وی در این رابطه به روایت‌گری واقعه عاشورا از زبان حضرت زینب(س) اشاره کرد و بیان داشت: امروز هر آنچه از رشادت‌ها و قهرمانی‌های و پهلوانی‌ها به ما رسیده است آن را مدیون قلم نویسنده توانا یا شاعر یا محققی توانمند هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ادامه داد: برای معرفی قهرمانان خود نیاز به جوانانی داریم که قلم به دست دارند و شاعران یکی از این قلم به دستان هستند.

کمالی‌زرکانی با اشاره به اهمیت قهرمان‌سازی و شهرت‌سازی درجامعه بیان داشت: در تمام فیلم‌های آمریکایی قهرمان‌ داستان‌ها افرادی بی‌خانواده و قصی‌القلب هستند درواقع هیچ‌کدام از این شهرت‌سازی آن‌ها جنبه راستین ندارند و قهرمانان داستان‌هایشان واقعی نیستند درحالی که در جامعه ما قهرمانان زیادی داریم که باید آن‌ها را مشهور کرد.

وی از شهید سلیمانی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان راستین در این کشور نام برد و افزود: اگر می‌خواهیم قهرمان‌هایمان را مشهور کنیم باید با زبان هنر این الگوهای راستین را به جوانان و نسل‌های آینده معرفی کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها