نخست‌وزیر یمن: دشمنی غرب با ایران به خاطر حمایت از فلسطین است

تهران – ایرنا- رییس دولت نجات ملی یمن روز پنجشنبه گفت: ائتلاف‌سازی علیه ایران بخشی از پروژه صهیونیستی، عربی و آمریکایی به خاطر حمایت این کشور از فلسطین است.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، «عبدالعزیز بن حبتور» گفت: عادی سازی روابط برخی حکام منطقه با رژیم صهیونیستی بخشی از پروژه صهیونیستی، عربی و آمریکایی است و آن ها اکنون علیه ایران ائتلاف سازی می کنند؛ زیرا که این کشور از فلسطین حمایت می کند.

وی افزود: پروژه تجزیه منطقه عربی و اسلامی بیش از یکصد سال پیش در خدمت پروژه صهیونیستی و اشغال فلسطین ترسیم شده است.

نخست وزیر یمن اضافه کرد: هر طرح و برنامه ای که در برابر پروژه صهیونیستی در منطقه قرار بگیرد با پروژه غربی‌ها روبه رو می‌شود.

او گفت: عربستان سعودی و امارات متحده عربی یک پروژه مشخص و مشترک برای تجزیه یمن دارند، علاوه بر پروژه های خاصی  که برای سلطه و بسط نفوذ خود در یمن  به اجرا گذاشته‌اند.

بن‌حبتور افزود: امارات به دنبال تسلط بر تعدادی از شهرها، جزایر و پایگاه‌های یمنی است و عربستان هم خواهان تسلط بر بخش‌های دیگری است.

رییس دولت نجات ملی یمن گفت: تلاش متجاوزان به یمن برای اینکه خود را متحد نشان بدهند یک دروغ بزرگ است و آن ها به دلیل اختلاف عمیقی که با یکدیگر دارند در آینده نیز با یکدیگر درگیر خواهند شد، علاوه بر اینکه کشمکش گردانندگان آنها با یکدیگر بر سر زیاده خواهی‌هایشان در یمن ادامه دارد.

براثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و میلیون‌ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران‌های انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

با وجود تلاش‌های انصارالله یمن برای برقراری صلح اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار جهان