سپهبد سلیمانی با شهادتش خونی تازه در رگ‌های مقاومت به جریان انداخت

تهران- ایرنا- «جواد ترک‌آبادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه روز پنجشنبه در آیین نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در دمشق، گفت: شهادت سهپبد سلیمانی باعث شد تا خونی تازه در رگ‌های محور مقاومت به جریان بیافتد.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، ترک آبادی افزود: اقدام جنایت باری که دولت آمریکا به آن دست زد، با عرف و قوانین بین المللی و سازمان ملل متحد در تضاد است و این اقدام از سوی همگان در سطح جهان مردود دانسته شد.

وی همچنین گفت: متجاوزان می خواستند مردم ایران را شکست دهند؛ اما خودشان شکست خوردند.

ترک آبادی با تمجید از موضع گیری «بشار اسد» رییس‌جمهور سوریه  گفت که تصمیمات او منطقه را پیامدهای نقشه‌های محور شر در امان نگه داشت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران افزود: موفقیت‌های ارتش سوریه از جوهره پیروزهای محور مقاومت است و ما تا زمان پیروزی کامل از آن حمایت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: بر موضع حمایتی ایران از گروه های مقاومت تا زمان آزادسازی خاک فلسطین و بازگرداندن حقوق مردم آن تأکید می‌کنم.

پیش از سخنرانی سفیر ایران، «بثینه شعبان» نماینده ویژه رئیس جمهوری سوریه نیز در سخنانی گفته بود: شهادت سلیمانی و ابو مهدی المهندس به مثابه چراغی برای نسل‌هاست.

وی افزود: ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس با هدف ضربه زدن به مقاومتی بود که آن سردار، علیه اشغالگری به راه انداخت. پذیرفتن میراث شهید سلیمانی و پیمودن راه مقاومت باعث می‌شود رویکرد وی حتی پس از او نیز پایدار باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha