اعتراف بایدن به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان هوادار ترامپ

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری منتخب آمریکا به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان هوادار ترامپ و معترضان به نژادپرستی اعتراف کرد و گفت: این رفتار کاملا ناپذیرفتنی است.

به گزارش ایرنا، جو بایدن روز پنج‌شنبه در سخنرانی خود که برای معرفی گزینه وزارت دادگستری انجام شد، افزود: هیچ کس نمی تواند به من بگوید که اگر آنها روز گذشته گروهی از معترضین زندگی سیاه پوستان بودند ، با آنها بسیار متفاوت رفتار می شد. همه ما می دانیم که این درست است.

چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: هیچ کس نمی‌تواند به من بگوید که اگر گروهی از «زندگی سیاهان مهم است» اعتراض داشتند، دیروز با آنها بسیار متفاوت از جمعیت اراذل و اوباشی که به کنگره حمله کردند برخورد می شد. همه ما می دانیم که این درست است. و این ناپذیرفتنی است.

بایدن که قاضی مریک گارلند را برای دادستانی کل آمریکا معرفی می‌کرد، اضافه کرد: اکنون زمان بازگرداندن "صداقت و استقلال" دستگاه دادگستری است که بسیار آسیب دیده است.

وی تاکید کرد:ما بیش از هر چیز باید احترام، یکپارچگی و استقلال وزارت دادگستری را در این کشور که به شدت آسیب دیده است، بازگردانیم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا تصریح کرد: شما برای من کار نخواهید کرد. شما وکیل رئیس جمهوری یا معاون رئیس جمهوری نیستید. وفاداری شما به من نیست بلکه به قانون، قانون اساسی و مردم این ملت برای تضمین عدالت است.

بایدن حوادث روز چهارشنبه در کنگره آمریکا را یکی از تاریک‌ترین روزهای تاریخ آمریکا دانست و اظهار کرد: حمله‌ای بی سابقه به دموکراسی ما، به ارگ ​​آزادی ، خود پایتخت ایالات متحده، به حاکمیت قانون و حمله به به مقدس‌ترین اقدامات آمریکایی یعنی تایید اراده مردم در انتخاب رئیس دولت بود.

وی با ابراز تاسف برای از دست رفتن جان چند نفر ادامه داد: ما از هتک حرمت خانه مردم غمگین هستیم اما آنچه دیروز شاهد آن بودیم اختلاف نظر نبود، بی نظمی بود. اعتراض نبود، هرج و مرج بود. آنها معترض نبودند، آنها را معترض ننامید، آنها آشوبگر، اوباش، شورشی و تروریست‌های داخلی بودند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا اضافه کرد: طی چهار سال گذشته ما رئیس جمهوری داشته‌ایم که دموکراسی، قانون اساسی و قانون را در همه کارهایی که انجام داده، به روشنی تحقیر کرده است.

بایدن یادآور شد: او حمله گسترده‌ای را به نهادهای دموکراسی ما انجام داده است و دیروز اوج این حمله بی امان بود. او به مطبوعات آزاد که جرات زیر سوال بردن قدرت او را داشته‌اند، حمله کرده و بارها مطبوعات آزاد را دشمن مردم خوانده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار جهان