۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۱
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84177890
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر حمل ونقل دولت ترامپ استعفا کرد

نیویورک- ایرنا- وزیر حمل و نقل دولت ترامپ که همسر میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در سنای فعلی آمریکاست، در اعتراض به شورش روز چهارشنبه، از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش ایرنا، الین چائو روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی همکاران عزیز وزارت حمل و نقل: دیروز ، کشور ما در پی فراخوانی که رئیس جمهوری صادر کرد، یک حادثه دردناک و کاملا اجتناب‌پذیر را از سوی هواداران وی به ساختمان کنگره شاهد بودیم.

وی افزود:  همانطور که مطمئن هستم در مورد بسیاری از شما اتفاق افتاده است، من را عمیقا آزار داده است به گونه‌ای که نمی‌توانم با آن کنار بیایم. 

وزیر حمل و نقل دولت ترامپ که انتقادهای فراوانی به عملکرد وی مطرح است، ادامه داد: من استعفای خود را به عنوان وزیر حمل و نقل در ایالات متحده اعلام می‌کنم که از روز دوشنبه ، ۱۱ ژانویه ۲۰۲۰ اجرا خواهد شد.

چائو  همچنین خاطرنشان کرد با پیت بوتیجج گزینه رئیس جمهوری منتخب برای این وزارت خانه همکاری خواهد کرد.

کنگره آمریکا بامداد پنج‌شنبه به وقت محلی، ۳۰۶  رای گزینشگران جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری و کامالا هریس به عنوان معاون وی را تایید کرد.

الکساندریا اوکازیو کورتز در واکنش به این استعفا نوشت: در این مرحله، استعفا کمی بیشتر برای حفظ خود است.

وی تاکید کرد: اگر چائو به شدت نسبت به وقایع دیروز اعتراض دارد، باید در هیات دولت تلاش کند تا متمم ۲۵ قانون اساسی را به کار بگیرد نه اینکه صندلی که به او اجازه این کار را می‌دهد، ترک کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار جهان