۱۹ دی ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۵
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84177872
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرخودرو در لیگ بدهکاران

مشهد-ایرنا- ۲ هفته قبل که زمزمه‌هایی از بدهکاری باشگاه فوتبال شهر خودرو در رسانه‌ها پیچید دوباره خاطرات ناخوش بدهکاری تیم‌های لیگ برتری سیاه جامگان و پدیده برای فوتبال دوستان خراسان رضوی زنده شد.

خبر مشکلات مالی شهر خودرو از هفته گذشته و دیدار این تیم با تراکتورسازی تبریز رسانه‌ای شد هرچند در این بازی شهر خودرو تساوی قابل قبولی مقابل میزبان به دست آورد اما کادر فنی و بازیکنان هنگام پرداخت هزینه هتل و بلیت پرواز بازگشت با مشکل مواجه شدند.

دوشنبه هفته جاری نیز این چالش مالی ادامه یافت و قبل از بازی، جمعی از طلبکاران شرکت شهر خودرو مقابل هتل‌ پارسیان، محل اقامت بازیکنان شهرخودرو تجمع کردند و خواستار دریافت مطالباتشان از این مجموعه اقتصادی شدند.

با این حال مالک باشگاه، فرهاد حمیداوی و دیگر مسوولان مجموعه در خصوص مشکلات پیش آمده حاضر به اظهار نظری نشدند در عوض مهدی رحمتی، سرمربی تیم همان روز در جمع خبرنگاران حاضر شد و هرگونه مشکل مالی در این باشگاه فوتبال را رد کرد و گفت: مسائل مطرح شده، پیش پا افتاده و کوچک است و تنها برای حاشیه سازی و درگیر کردن ذهن بازیکنان و ایجاد ذهنیت منفی برای هواداران نسبت به باشگاه و مالک آن است.

زنجیره مطالبات مالی

زنجیره مطالبات مالی از باشگاه شهرخودرو به همین جا ختم نشد و همان روز قبل از بازی با سایپا، موسسه ورزشی آستان قدس رضوی از ورود اتوبوس بازیکنان شهر خودرو به ورزشگاه امام رضا(ع) به خاطر بدهکاری ممانعت کرد که در نهایت با پا در میانی رحمتی و صدور چک هزینه این بازی، بازیکنان اجازه حضور در ورزشگاه پیدا کردند و شهر خودرو توانست با نتیجه یک بر صفر سایپا را شکست دهد.

مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در خصوص مطالبات مالی این موسسه از باشگاه شهرخودرو به خبرنگار ایرنا گفت: مطالبات آستان قدس رضوی از فصل گذشته لیگ برتر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است و همچنین مطالبات ورزشگاه بابت پنج بازی صورت گرفته نیز ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است که بابت ۲ بازی نخست ۲ چک هر کدام به مبلغ یک میلیارد ریال با سر رسیده دی و بهمن دریافت شده است.

علیرضا تاج فیروز مجموعه مطالبات آستان قدس رضوی از باشگاه شهر خودرو را چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: از مطالبات مالی مهم تر برای ما عقد قرارداد به موقع با مسوولان باشگاه برای انجام بازی های خانگی در ورزشگاه امام رضا(ع) است.

وی ادامه داد: شهر خودرو حاضر به عقد قرارداد یکجا برای استفاده از زمین ورزشگاه امام رضا(ع) در طول فصل نیست و متاسفانه آنها قبل از هر بازی و درست قبل از ورود به زمین چمن اقدام به امضای قرارداد می‌کنند که این برای ما قابل قبول نیست.

مدیرعامل موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی گفت: پیش از این برای اجاره زمین تمرین ورزشگاه برای فصل جاری لیگ برتر، قراردادی بین آستان قدس و مدیر عامل باشگاه منعقد شد اما متاسفانه وی قراردادی برای استفاده از زمین به عنوان دیدارهای خانگی منعقد نمی‌کند.

تاج فیروز افزود: اگر قراردادی برای بازی در کار نباشد، در صورت بروز هرگونه حادثه در حین بازی بیمه مسوولیتی قبول نکرده و همین موضوع می‌تواند بعدا مشکلاتی برای باشگاه، بازیکنان و مسوولان ورزشگاه امام رضا(ع) به وجود آورد.

رحمتی پاسخگوی مسائل غیرفوتبالی

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی نیز در خصوص مشکلات باشگاه شهر خودرو گفت: معتقدیم در حال حاضر رحمتی سرمربی تیم، فشار زیادی را تحمل می‌کند و مجبور شده خارج از جایگاه تخصصی خود در فضاهای غیر تخصصی نیز حضور پیدا کند و ممکن است اینها مشکلی برای تیم به وجود آورد.

احسان اصولی افزود: فصل پیش با مجموعه حمایتهای مدیریت شهری مشهد، استانداری خرسان رضوی و آستان قدس رضوی از این تیم لیگ برتری  اوضاع، رو به راه شد.

وی ادامه داد: قبلا اتفاقاتی که برای سیاه جامگان و پدیده به عنوان تیم های لیگ برتری رخ داد، درس عبرتی شد تا  از تیمهای لیگ برتری خود حمایت کنیم.

او اضافه کرد: از ابتدای فصل متوجه برخی اشکالات در باشگاه شدیم و اعلام کردیم آماده کمک هستیم البته باید ابتدا به دنبال ریشه یابی مشکلات بود.

عدم پاسخگویی مالک شهرخودرو

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: الان آقای حمیداوی به عنوان مالک باشگاه ماههاست که اصلا دیده نشده است و  ما خواستار گفت و گو با ایشان هستیم که متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.

جواد طاری بخش، سخنگوی باشگاه شهر خودرو نیز اعلام مواضع باشگاه در خصوص مسائل مالی توسط سرمربی را کافی دانست و گفت: فعلا فرهاد حمیداوی در خصوص این مسائل اظهار نظری نخواهد کرد.

نگاهی به پرسابقه ترین تیم فوتبال باشگاهی خراسان یعنی باشگاه ابومسلم و بعد از آن سیاه جامگان خراسان نشان می‌دهد کشتی توفان زده فوتبال بومی خراسان موجهای بزرگ فوتبالی و غیرفوتبالی را تجربه کرده است.

پس از این که باشگاه فوتبال ابومسلم و سپس سیاه جامگان مشهد با سابقه سه دوره حضور متوالی در لیگ برتر در سال ۹۷ به لیگ دسته اول فوتبال باشگاههای کشور (جام آزادگان) سقوط کرد این تیم با نظر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به دلیل عدم اجرای تعهدات مالی و انضباطی مهرماه همان سال از جدول مسابقات جام آزادگان نیز کنار گذاشته شد.

اما اوضاع فوتبال بومی خراسان با ورود باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان دلگرم کننده شد. این تیم در سال ۱۳۹۲ با حمایت مالی و پشتیبانی شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز پس از خرید امتیاز تیم "مس سرچشمه کرمان" تشکیل و ثبت شد و باشگاه به صورت عملی با جذب نیروهای توانمند گام در عرصه فوتبال حرفه ای کشور گذاشت.
اما در آن سالها با بروز مشکلات مالی و حقوقی برای شرکت سرمایه گذاری پدیده شاندیز، این تیم مشهدی از کسب رده دهم و یازدهم در لیگ برتر فراتر نرفت و حتی در سال ۹۷ احتمال سقوط این تیم از لیگ برتر به دسته یک دور از انتظار نبود.
در نهایت با پیگیری ستاد تدبیر استان خراسان رضوی تفاهمنامه واگذاری تیم فوتبال پدیده به شهر خودرو تهران در دی ماه ۹۷ بین ۲ شرکت پدیده و شهر خودروی تهران منعقد شد و این تیم به "پدیده شهر خودرو" تغییر نام یافت و پرونده ناکامی های پدیده بسته شد.

اما به نظر می رسد دوباره کابوس بدهی، عدم پاسخگویی مدیران و در یک کلام بدسرپرستی فوتبال خراسان در حال رخنه به خواب پریشان هر شب فوتبال دوستان خراسان رضوی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha