سرپرست امنیت داخلی آمریکا خشونت طرفداران ترامپ را محکوم کرد

نیویورک- ایرنا- سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا خشونت سیاسی را محکوم کرد و گفت: برخی از طرفداران رئیس جمهوری از خشونت به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف سیاسی استفاده می‌کنند.

به گزارش ایرنا، چاد ولف روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی افزود: آنچه دیروز رخ داد غم‌انگیز و ناخوشایند بود. در حالیکه من به طور مداوم خشونت سیاسی از هر دو جناح، به ویژه خشونت علیه نیروی انتظامی را محکوم کرده‌ام، اکنون شاهد هستیم که برخی از طرفداران رئیس جمهوری از خشونت به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف سیاسی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: این اقدامات خشونت‌آمیز غیر منطقی است و من از رئیس جمهوری و همه مقامات منتخب خواهش می‌کنم خشونت دیروز را به شدت محکوم کنند.

این عضو هیات دولت ترامپ اضافه کرد: وزارت امنیت داخلی، امنیت و ایمنی همه آمریکایی‌ها را بسیار جدی دنبال می‌کند که هسته اصلی وظایف ما در دفاع از میهن است. هرگونه بروز خشونت توسط یک مقام منتخب خلاف آمریکایی بودن ما است. حق اعتراض مسالمت‌آمیز برای هر آمریکایی تضمین شده است اما وقتی این اعتراض‌ها خشونت آمیز شد، ما باید قوانین خود را اجرا کنیم و مسئولین را بدون در نظر گرفتن انگیزه‌های سیاسی به دادگاه بکشانیم.

ولف تاکید کرد: بعد از یک چالش برانگیز و غم انگیز ۲۰۲۰ ، زمان آن است که در سال ۲۰۲۱ هر آمریکایی به یکدیگر و قانون احترام بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: من تا پایان دولت در موقعیت خود خواهم ماند تا اطمینان حاصل شود که تمرکز وزارتخانه بر تهدیدهای جدی کشورمان باقی است و انتقال منظم به تیم وزارت امنیت داخلی بایدن رئیس جمهور منتخب انجام می‌شود.

این بیانیه ولف باعث شد تا ترامپ در نامه‌ای به سنای آمریکا، معرفی وی به عنوان وزیر امنیت داخلی را پس بگیرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha