مدیرعامل هلال احمر: آماده امدادرسانی در حوادث احتمالی جنوب کرمان هستیم

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: این جمعیت آماده امدادرسانی در خصوص بروز وقوع حوادث احتمالی جنوب استان به‌ویژه در شهرستان قلعه گنج است. 

به گزارش ایرنا، رضا فلاح شامگاه پنجشنبه در جمع رسانه‌ها، در پی مصاحبه و نگرانی معاون فرماندار قلعه گنج در خصوص خالی بودن انبارهای جمعیت هلال احمر و پوشش امدادی حوادث در این شهرستان افزود: جمعیت هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی سازمانی خود، متولی امدادرسانی در حوادث طبیعی است و بر همین اساس این نهاد بین المللی همواره آماده امدادرسانی در حوادث است.

وی با اشاره به تحویل انبار از ستاد مدیریت بحران و مجهز کردن این انبار توسط جمعیت هلال احمر اظهار داشت: انبار امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان قلعه گنج و شهرستان های پشتیبان و معین آن جهت امدادرسانی در حوادث مجهز شده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: جمعیت هلال احمر در سراسر کشور با کمبود تجهیرات برای انبارهای امدادی مواجه است، لذا با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استانداری درصدد تکمیل و تجهیز انبارهای امدادی در سراسر استان هستیم.

وی با بیان اینکه از سال ۹۶ تا کنون اقدامات بسیار موثری در شهرستان قلعه گنج از سوی جمعیت هلال احمر صورت گرفته است، عنوان کرد: احداث و مجهز کردن ساختمان اداری جمعیت هلال احمر به ارزش ۲ میلیارد تومان، خرید و تحویل یک دستگاه خودروی امدادی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان و اهدای یک دستگاه خودروی سواری از جمله اقداماتی است که برای جمعیت هلال احمر قلعه گنج انجام شده است. 

فلاح یادآور شد: جمعیت هلال احمر در زمان بروز حوادث شهرستان های پشتیبان و معین مناطق حادثه دیده را مشخص و مجهز می کند که شهرستان کهنوج در زمان وقوع حادثه پشتیبان قلعه گنج است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها