شمار مبتلایان به ویروس کرونا در شاهرود به ۵۸۵۵ تن رسید

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا از آغاز همه گیری تاکنون به پنج هزار و ۸۵۵ تن در شرق استان سمنان رسید.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی با هدف بیماریابی گسترده در زیر مجموعه این دانشگاه در دستور کار است، افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته ۶۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه در کنترل و مهار این ویروس اکنون توفیقات و دستاوردهای نسبی خوبی حاصل شده است، تصریح کرد: این دستاوردهای نسبی حاصل تلاش آحاد مردم، مسوولان، سیاست گذاران، رسانه ها و همچنین تلاش طاقت فرسای همکاران ما بوده است.

چمن با اشاره به اینکه هنوز تا مهار و کنترل کامل این بیماری راه زیادی در پیش رو داریم، اظهارداشت: همچنان باید پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی به طور جدی در دستور کار مردم قرار داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه در برخی محافل و مجالس شیوه نامه های بهداشتی رعایت نمی شود، افزود: مردم نباید در مجالسی که شیوه نامه های بهداشتی رعایت نمی شود، شرکت کنند و همچنین دستگاه های نظارتی هم با این گونه موارد نقض شیوه نامه های بهداشتی برخورد جدی تری داشته باشند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت ۱۰۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۵ هزار و ۹۳۳ تن رسید.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۸ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۳۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹در کشور شناسایی و ۷۵۲ نفر در مراکز درمانی بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۲۶۳ تن رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها