تاکید مسوولان گلستان بر معرفی بیشتر آیت‌الله میبدی و چند خبر کوتاه

گرگان - ایرنا - ارسال ۹۲۰ اثر به ششمین جشنواره‌ رسانه‌ای ابوذر، گرامی‌داشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی در گرگان، بازگشت یک دامداری بزرگ صنعتی به چرخه فعالیت و تاکید مسوولان استان بر معرفی بیشتر آیت‌الله میبدی از جمله اخبار کوتاه روز پنجشنبه گلستان است.

قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت که سردار شهید سلیمانی نگاه عمیق به تحولات منطقه داشت و از هر فرصتی برای صدور انقلاب استفاده می‌کرد.

سردار علی رجبی در مراسم گرامی‌داشت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در گرگان بر بهره گیری از مکتب این شهید تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم که از دستاوردهای این شهید بیشتر استفاده کنیم.

هادی حق شناس استاندار گلستان نیز در این مراسم تبعیت از رهبری و بدون حاشیه بودن و اخلاق‌مداری را از جمله ویژگی های منحصر به فرد سردار شهید سلیمانی برشمرد.

**

مسوول سازمان بسیج رسانه گلستان با اشاره به آغاز داوری ششمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان گفت: ۱۰۷ خبرنگار، عکاس و فعال رسانه‌ای گلستان در مجموع ۹۲۰ اثر به این جشنواره ارسال کردند.

میثم قرایی اظهار داشت: این آمار سال گذشته ۸۵۵ اثر از سوی ۸۰ فعال رسانه‌ای بود.

وی افزود: در بخش عام (چند رسانه ای) ۳۲۷ عکس، ۶۷ فیلم، هشت موشن گرافیک و ۱۶ نماهنگ و در بخش عام (خبر و مکتوب) در بخش تیتر ۲۳، خبر ۱۰۶، گزارش ۹۸، مصاحبه ۲۴ و مقاله و در یادداشت ۸۷ اثر ارسال شد.

**

رییس کل دادگستری گلستان گفت: یک دامداری بزرگ صنعتی پرورش گله مولد در استان با پیگیری دادگستری و بسیج حقوقدانان سپاه نینوا و رفع مشکلات مالی دوباره به چرخه فعالیت بازگشت.

هادی هاشمیان اظهار داشت: این گاوداری که بزرگترین واحد پرورش گله مولد با تکنولوژی انتقال جنین در کشور و خاورمیانه بود چهار سال قبل به علت مشکلات مالی تعطیل شده بود .

به گفته وی این واحد تولید خود را با ۵۵۰  راس گاو آغاز کرده است.

**

استاندار گلستان با اشاره به ضرورت معرفی شخصیت آیت اله میبدی (ره) خواستار تولید فیلم مستند با موضوع معرفی زندگی نامه این روحانی برجسته گلستان شد.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان نیز در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت مرحوم آیت الله سید محمدرضا طاهایی‌میبدی گفت: جنبه‌های علمی آیت‌الله میبدی بسیار برجسته بود و ایشان در مسائل روز فردی آگاه و روشنفکر به شمار می رفت.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار داشت: ستاد بزرگداشت آیت‌الله میبدی باید با جمع‌آوری خاطرات ایشان در نجف اشرف و گلستان و به ویژه ثبت حالات معنوی وی، روش و راه و سلوک این عالم را در دسترس آیندگان و طلاب جوان قرار دهد.

آیت‌الله سید محمدرضا طاهایی میبدی مدیر حوزه علمیه رضویه گرگان و از شاگردان آیات عظام خویی، سید محمود شاهرودی و میرزا عبدالهادی شیرازی ۲۳ دی ماه پارسال در ۹۹ سالگی به علت بیماری و کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها