استاندار: ۸۶ درصد اعتبارات سهمیه‌ای تبصره ۱۸ اصفهان جذب شد

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: تاکنون ۸۶ درصد اعتبارات سهمیه‌ای تبصره هیجده این استان جذب شده و عملکرد مناسبی داشته است.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی شامگاه روز پنجشنبه در دویست و سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سالن جلسات استانداری افزود: در قالب تبصره ۱۸ ،  ۱۹۹ طرح به بانک‌ها معرفی شدند که از این تعداد با ۱۲۶ طرح تاکنون موافقت شده است.

استاندار اصفهان به کسب رتبه اول این استان در تبصره ۱۸ اشاره و بیان کرد: همچنین ۸۱۰ میلیارد تومان از طریق این تبصره به واحدهای تولیدی و اقتصادی کمک شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان از طریق منابع بانکی و تبصره ۱۸ به واحدهای تولیدی اختصاص یافته است.

رضایی گفت: ۳۲۲ طرح در جلسه امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان بررسی شد که از این تعداد با ۱۴۹ مورد موافقت و ۱۴۱ مورد مخالفت شد.

وی با اشاره به ۱۴۱ طرحی که در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مورد مخالفت قرار گرفت، اظهار داشت: طرح‌هایی مورد موافقت قرار می‌گیرند که در راستای حفظ سلامت مردم و هوای پاک باشند.

به گفته استاندار اصفهان ۱۴۹ طرح توافقی شامل طرح‌های تولیدی و اشتغالی بوده که با ضوابط زیست محیطی و سلامت مردم همراه است.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها