میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در خراسان رضوی ۶۷ درصد است

مشهد- ایرنا- میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب گروههای نظارتی طرح شهید سلیمانی بیش از ۶۷ درصد گزارش شده است.

رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز جمعه با بیان این مطلب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق بررسی های انجام شده رعایت پروتکلهای بهداشتی در بین دستگاههای اجرایی بیش از ۷۲ درصد، و در اصناف و داروخانه ها ۶۴ درصد بوده است.
محمد باباخانی افزود: از ابتدای آذرماه تاکنون بیش از ۸۶ هزار بازدید از اماکن و مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به منظور نظارت بر اجرای دستور العملهای بهداشتی در قالب طرح شهید سلیمانی با مشارکت نیروهای بخش سلامت، بسیج، هلال احمر و دفاتر خدمات سلامت انجام شده است.
وی اضافه کرد: بیش از ۶۰ هزار مورد از این بازدیدها توسط گروههای بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه توسط سایر گروهها انجام شده است.
رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی این مدت  بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ متخلف در زمینه عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی  به مراجع قضایی معرفی شدند و هزار و ۲۶۰ مکان مهر و موم شده است.  
باباخانی افزود: در این مدت ۱۷ هزار بازدید مشترک با سایر سازمانها و ادارات و نیز به صورت مستقل با اماکن و اتحادیه ها انجام شده است.
وی ادامه داد: طی این مدت حدود ۹ هزار و ۵۰۰ مورد شکایت مردمی در سامانه کشوری ۱۹۰ ثبت و رسیدگی شده است که تعداد چهار هزار و ۷۷۰  مورد از این تعداد در خصوص عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی در محیط کار و مرتبط با بیماری کووید ۱۹ بوده است.

۸۰  درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۱۰۳ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به بیماری کووید ۱۹ طی  ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۵ هزار و ۹۳۳ تن رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها