۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۷
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84177787
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد گرم  و افزایش نسبی دما در گیلان

رشت - ایرنا - مدیرکل هواشناسی گیلان از افزایش دما به طور متوسط بین ۸ تا ۱۲ درجه ای و وزش باد گرم در استان از عصر امروز تا اواسط هفته آینده خبر داد.

محمد دادرس پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس نقشه های هواشناسی با نفوذ جریانات جنوبی به استان طی سه روز آینده آسمان استان صاف تا نیمه ابری است و با توجه به نسبی دما شرایط برای وزش باد گرم در استان مهیا می باشد که ابتدا برای ارتفاعات و دامنه ها نمود می یابد و از جمعه (فردا)  در مناطق جلگه ای استان نیز شاهد وزش باد گرم خواهیم بود

وی با بیان اینکه عصر یکشنبه و دوشنبه احتمال رگبار در برخی مناطق پیش بینی می شود، اظهار داشت: بتدریج طی جمعه تا یکشنبه وزش باد گرم در بعضی نقاط شدید و در پاره ای نقاط بویژه ارتفاعات و دامنه ها مقطعی شدت می یابد.

وی اظهار کرد:  از عصر جمعه در ارتفاعات و از شنبه در برخی مناطق جلگه ای شرایط برای وزش باد شدید یا بسیار شدید است که با وزش باد گرم رایط برای سقوط بهمن یا ریزش سنگ در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

دادرس تصریح کرد:  همچنین به سبب آب شدن برف در ارتفاعات، شرایط برای بالا آمدن آب رودخانه ها نیز فراهم می شود و با توجه به سامانه جوی برخی مناطق که وزش باد گرم نداشته باشند به ویژه مناطق ساحلی مه افزایش می یابد.

وی بیشینه و کمینه دمای هوای استان طی شبانه روز گذشته را مربوط به منجیل با ۱۴ درجه سانتی گراد و دیلمان پنج درجه زیر صفر عنوان کرد.

مدیرکل هواشناسی گیلان تصریح کرد: نوسانات دمای هوای رشت نیز طی شبانه روز گذشته بین صفر تا ۱۰ درجه سانتی گراد بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها