مسوولان پیشوا با خانواده شهدای سانحه هواپیمای اوکراین دیدار کردند

تهران-ایرنا- همزمان با سالگرد سانحه سقوط هواپیمای اوکراین، امام جمعه و فرماندار شهرستان پیشوا با خانواده سه نفر از جانباختگان این حادثه دیدار و از آنان دلجویی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری پیشوا، امام جمعه، فرماندار و تنی چند از مسوولان شهرستان با خانواده سکینه احمدی، مطهره احمدی و محسن احمدی که از اتباع افعانستانی ساکن در پیشوا بوده و در حادثه سقوط هواپیمای اوکراین جان خود را از دست دادند، دیدار کردند.

امام جمعه شهرستان پیشوا در این دیدار ضمن طلب آمرزش برای شهدای این حادثه گفت: مردم و مسوولان ایران اسلامی در جریان این حادثه غم‌بار، خود را شریک خانواده بازماندگان می‌دانند و این که تعدادی از این شهدا، از ساکنان پیشوا هستند، بر اندوه مسوولان این شهرستان افزوده است.

حجت الاسلام روح الله باقری افزود: مردم قدرشناس شهرستان پیشوا سال گذشته با حضور در مراسم تشییع پیکر سه عضو این خانواده، همدردی خود را با آنان ابراز داشتند تا ثابت کنند در این مصیبت، خانواده این عزیزان را تنها نمی‌گذارند.

وی اظهار داشت: مردم ایران اسلامی و افغانستان در طول تاریخ انقلاب اسلامی، پیوندی ناگسستنی با یکدیگر داشته و امروز تعداد زیادی از این براداران و خواهران افغانستانی، در شهرستان پیشوا سکونت دارند از این رو، ما نیز در این مصیبت، شریک شما بوده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر طلب داریم.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه سال گذشته، تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

سه روز بعد، ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمدی، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.

در این پرواز، علاوه بر سکینه احمدی، مطهره احمدی و محسن احمدی سه عضو یک خانواده، مهدی تاجیک دیگر تبعه افغانستانی ساکن در شهرستان پیشوا نیز حضور داشت.

پیکر این شهدا در قطعه شهدای صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) شهرستان پیشوا به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها