سباستین کو: از توجه ایران به دوومیدانی زنان بسیار خوشحالیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دو و میدانی در نشستی مجازی با رییس فدراسیون جهانی، پیرامون مسائل مختلف بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا، در دیدار هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی و سباستین کو رییس فدراسیون جهانی دو و میدانی که به صورت مجازی انجام شد و بیش از یک ساعت و ۳۰ دقیقه به طول انجامید دو طرف پیرامون مسائل مختلف در حوزه ورزش پایه و مادر بحث و تبادل نظر داشتند.

در ابتدا این جلسه مجازی هاشم صیامی ضمن تبریک سال نو میلادی از برگزاری اولین گفت‌وگو با سباستین کو ابراز خرسندی و به نکات مختلفی از جمله استعدادیابی در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: کشور ما از نظر جغرافیایی و آب و هوایی در شمال، مرکز و جنوب ایران در ماده‌های پرتابی، استقامتی و سرعتی استعدادهای نهفته‌ای دارد و به همین منظور طرح استعدادیابی و پشتوانه سازی جز اولین برنامه‌های فدراسیون دو و میدانی ایران است. 

رییس فدراسیون جهانی ضمن استقبال از طرح استعدایابی ایران و تبریک برای ایجاد طرح استعدادیابی براساس طرح استراتژیک جهانی، خطاب به صیامی افزود: تربیت نسل جدیدی که بتواند در دو میدانی بدرخشد از اولویت‌های ما است. همانطور که شما اشاره کردید برنامه استراتژیک ما نیز به همین منظور طراحی شده است. کمتر رییس فدراسیونی برنامه استراتژیک جهانی را مطالعه کرده و از آن آگاهی دارد.  اما شما نشان دادید به خوبی از برنامه استراتژیک آگاهی دارید و در گسترش دو و میدانی و ‌جذب افراد بیشتر به رشته اول المپیک محکم گام بر می‌دارید. 

وی تصریح کرد: اطمینان دارم ایران با برنامه‌ریزی‌های درست و پتانسیل‌های موجود می‌تواند این رشته ورزشی را به رشته اول کشور خود تبدیل کند.

سباستین کو در خصوص ادامه حمایت مالی در راستای طرح استعدایابی نیز گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم با وجود محدودیت‌ها و تعداد زیاد کشورهایی که واقعا با مشکلات مالی روبرو هستند، از ایران نیز حمایت کنیم. 

وی در خصوص تحریم‌ها بیان کرد: از شرایط فعلی ایران آگاه هستم، ما نیز تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا بتوانیم در تامین تجهیزات با وجود مشکلات ناشی از تحریم به ایران کمک کنیم.

رییس فدراسیون جهانی دو و میدانی در خصوص برابری جنسیتی و فراهم کردن بستر مناسب برای بانوان و همچنین ارتقای دانش مربیان اظهار داشت: باید مراتب خرسندی خود را ابراز کنم و بسیار خوشحال هستم که ایران به پیشرفت و ترقی دو ومیدانی زنان توجه می‌کند و ما نیز بی شک در این زمینه به این کشور بسیاری کمک‌های زیادی خواهیم کرد.

در پایان این جلسه مجازی هاشم صیامی رییس فدراسیون دو و میدانی کشورمان از سباستین کو به طور رسمی دعوت کرد تا در اولین فرصت به ایران سفر کرده تا ضمن بازدید از جاذبه‌های کشور عزیزمان با ظرفیت‌های دو و میدانی ایران نیز آشنا شود. 

سباستین کو با ابراز قدردانی از این دعوت صمیمانه گفت: قول می‌دهم پس از تعدیل ویروس کرونا در اولین فرصت به کشور زیبای ایران سفر و از نزدیک با شما دیدار کنم.

در این دیدار علی رضایی سرپرست دبیری فدراسیون، محسن برزگر محمدی مشاور عالی رییس فدراسیون، شیرین آقایی مسوول روابط بین‌الملل، هلن دلانی مسوول دپارتمان توسعه جهانی و جی ایسرام مسئول روابط بین الملل فدراسیون جهانی نیز حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار ورزش