۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۵
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84177771
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ هزار یزدی شناسنامه سلامت دریافت می کنند

یزد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت: در اجرای طرح ارجاع افراد زیرپوشش این نهاد برای ۵۰ هزار نفر از بیمه شدگان در قالب ۱۶ هزار خانوار با همکاری پزشکان منتخب برای آنها شناسنامه بهداشتی صادر می شود.

محمد دریجانی روز پنجشنبه در  گفت و گو با خبرنگاران که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد،  افزود: این طرح فعلا در استان‌های یزد، کرمان، کردستان و چهارمحال و بختیاری اجرا  و  مقدمات اجرای طرح از جمله ثبت نام پزشکان عمومی دارای مطب هم انجام و از اول بهمن ماه اجرا می‌شود.

وی مهمترین اهداف این طرح را درمان هدفمند بیماران از یک سو و پیشگیری از بروز بیماری‌ها  و مجموع بیمه شدگان سلامت استان را هم ۳۵۸ هزار نفر ذکر کرد.

به گفته وی  در اجرای طرح یادشده بیمه شدگان به یکی از ۱۸۰ پزشک عمومی که آمادگی خود را برای همکاری ثبت کردند ، مراجعه و معاینه اولیه انجام و شناسنامه سلامت برای آنها صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: هریک از اعضا خانواده باید به پزشک منتخب خود مراجعه کند و در صورت برخورداری از سلامت کامل ،  شناسنامه سلامت را دریافت می‌کند و به صورت دوره‌ای معاینه  و در صورت بیماری پزشک مرحله درمان را شروع می کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که بیمار نیاز به درمان تخصصی داشته باشد، به پزشک متخصص معرفی می‌شود.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها