محسن هاشمی: دکترین صلح و توسعه روش اصلی آیت‌الله رفسنجانی بود

شهرری - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اهمیت زیادی به تامین و رفاه مردم در کنار توسعه ارزش های انقلاب می‌داد، گفت: دکترین صلح و توسعه روش اصلی ایشان بود.

محسن هاشمی رفسنجانی شامگاه پنجشنبه در آیین بزرگداشت چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه به دنبال توسعه متوازن و پایدار کشور بود تا معیشت مردم به صورت جدی حل شود.
وی اضافه کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی به دنبال توسعه آبرومند ایران اسلامی به همراه حفظ ارزش ها، آرمان ها و اهداف انقلاب بود، ایشان توسعه و بسط ارزش های انقلاب و نظام اسلامی را با کمترین فشار بر مردم دنبال می کرد.
هاشمی با اشاره به اینکه ۲ قطبی سازی جامعه موجب از دست دادن سرمایه های اجتماعی می شود، تاکید کرد: نباید واژه هایی مانند جمهوریت در مقابل اسلامیت، توسعه در مقابل انقلابی گری، عقلانیت در مقابل شجاعت، شعار در مقابل شعور، انقلابی گری در مقابل میانه روی قرار گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: اگر امروز نسل جوان کشور با ارزش های انقلاب و نظام دچار مشکل شده اند در نتیجه افراط و تفریط است، نباید آرمان های انقلاب و اهداف آن طوری جلو رود که معیشت و آینده مردم دچار آسیب شود.

این مسئول با بیان خاطره ای از زندان آیت الله هاشمی در دوران طاغوت و سختی های آن، گفت: تمامی انقلابگران در دوران طاغوت برای پیروزی انقلاب دچار مشکلات زیادی شدند از همین جهت باید امروز از هر گونه افراط و تفریطی که موجب تخریب انقلاب می شود دوری کرد.

 هاشمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی جزو اهداف والای حضرت امام خمینی (ره) بود و بنابراین باید حفظ شود، افزود: این انقلاب به سادگی به دست نیامده و نباید با افراطی گری دچار مشکلش کنیم و از بین ببریم.

این مراسم با حضور حجت الاسلام سیدحسن خمینی، خانواده مرحوم هاشمی رفسنجانی، محمد اقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه و شهردار تهران به صورت محدود و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.  

پخش تصاویری از حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در بقیع بمناسبت ایام فاطمیه، رونمایی از هشت جلد کتاب که اخیرا در رابطه با ایشان منتشر شده از برنامه های جنبی این مراسم بود.
به گزارش ایرنا؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی  ۱۹ دی ۱۳٩۵ جان به جان آفرین تسلیم کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha