۲۰ کیلومتر از جاده بیله‌سوار- گرمی تا هفته دولت چهار خطه می‌شود

اردبیل- ایرنا - استاندار اردبیل گفت: عملیات چهار خطه کردن ۱۲ کیلومتر از جاده بیله‌سوار - گرمی از ۲ سمت گرمی تا پلیس راه و هشت کیلومتر از سمت بیله‌سوار به سه‌راهی گوگ‌تپه تا هفته دولت سال آینده انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در بازدید از  این جاده افزود: در بحث جابجایی تاسیسات آب ،برق، گاز، مخابرات و فیبر نوری مشکلاتی وجو داشت  که ظرف مدت یک‌ماه به ادارات مهلت داده شده است تا به جابجایی تاسیسات خود اقدام کنند.
وی بیان کرد: در کل مسیر پروژه برخی قطعات از جمله کیلو‍متر ۳۷ به سمت گرمی آماده بوده و عملیات خاکبرداری و خاکریزی  در حال انجام است.

استاندار اردبیل اضافه کرد:برنامه‌ریزی لازم برای رفع معارضات از مسیر بیله‌سوار به سمت سه راهی گوگ تپه انجام و اداره برق تاکنون ۶۰ درصد جابجایی‌ها را انجام داده است و  قرار شده حداکثر تا یکماه اینده به اتمام برسد.

بهنامجو اضافه کرد:  شرکت آب و فاضلاب  هم سه کیلومتر  از جابجایی خط انتقال را انجام داده و برای چهار کیلومتر باقی مانده هم تامین اعتبار انجام و سه میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه در ۴۰۰ متر از مسیر هم لوله‌های انتقال گاز وجود دارد، افزود:  این جابجایی  را هم شرکت گاز انجام می‌دهد.

 استاندار اردبیل همچنین به انجام مطالعات خط ریلی اردبیل - پارس‌آباد اشاره کرد و گفت: مطالعات فاز اول این خط ریلی انجام شده و مطالعات ۲۲ کیلومتر از فاز دوم این خط ریلی از سمت اردبیل نیز به اتما رسیده است.
وی با اشاره به اجرایی شدن بندر خشک‌، بالا بودن هزینه‌های تملک زمین در این منطقه را یادآور شد و افزود: بندر خشک در حال تملک بوده و به دلیل هزینه بالا ،در ابتدا به دنبال استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بودیم که محقق نشد.
وی بیان کرد: به جهت بالا بودن قیمت‌ها با وزیر جهاد کشاورزی هماهنگ شده که زمین معوض آبی در اختیار مالکیت قرار داده شود که در این خصوص موافقت شده و فرمانداری  در حال تملک زمین از مالکین است.

سه شهرستان پارس آباد و بیله‌سوار  منطقه مغان استان را تشکیل داده و در شمال استان با جمهوری آذربایجان همسایه هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها