مجلس برای رفع اختلافات حوزه آب هیات مشترک تشکیل می‌دهد

شهرکرد- ایرنا- رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون به دنبال تفاهم و تعامل برای حل مشکلات بخش آب در مناطق بالادست و پایین است که به همین منظور هیات مشترکی تشکیل می‌دهد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رییس مجلس شورای اسلامی در سفر ۲ روزه به استان چهارمحال و بختیاری افزود: اختلافات و تعارضاتی در طرح‌های انتقال آب وجود دارد که مجلس تلاش می‌کند برای حفظ حقوق همه استان‌ها هم منافع استانهای بالادست و هم استان‌های پایین دست را در نظر گیرد.

وی ادامه داد: در همین راستا برای رفع اختلافات لازم است تا تفاهمی در حوزه آب شکل گیرد که کمیسیون کشاورزی مجلس در این خصوص هیات مشترکی با عضویت استان‌های بالادست و پایین دست تشکیل می‌دهد.

ساداتی‌نژاد در ادامه به بازدید از ۱۵ طرح حوزه کشاورزی این استان طی ۲ روز اخیر اشاره کرد و گفت: این استان در حوزه کشاورزی ظرفیت‌های قابل توجهی دارد و اقدامات خوبی انجام گرفته است اما نتوانسته در حوزه دامپروری به یک قطب تبدیل شود و عقب‌ماندگی‌هایی در این حوزه دارد.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تکمیل زنجیره تولید آبزیان را از مهمترین قابلیت‌های این استان برشمرد و افزود: پنج هزار میلیارد تومان گردش مالی این بخش است و برای هفت هزار  نفر اشتغالزایی کرده است.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: این استان ۲۵ درصد تولید شیلات کشور را به خود اختصاص داده است اما اداره‌کل شیلات و یا مرکز تحقیقات در این حوزه ندارد.

وی با اشاره به وجود ۷۰۰ سایت پروش ماهیان سردآبی در این استان، افزود: از این تعداد ۴۰۰ سایت فعال است و سالانه ۲۴ هزار تن ماهی در آن تولید می‌شود.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، پرورش ماهی در قفس را از دیگر ظرفیت‌های استان برشمرد و گفت: با وجود ظرفیت سدهای این استان در حال حاضر چهار هزار تن ماهی در قفس تولید می‌شود که تا ۴۰ هزار تن قابل افزایش است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به ظرفیت این استان در حوزه گیاهان دارویی، تصریح کرد: این موضوع می‌طلبد تا زنجیره گیاهان دارویی نیز در این استان شکل گیرد که برای تحقق آن به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش ایرنا،۲ رییس کمیسیون و تعدادی از مسوولان، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی را در سفر ۲ روزه به استان چهارمحال و بختیاری همراهی کردند.

محمدباقر قالیباف به همراه هیاتی از مجلس شورای اسلامی صبح چهارشنبه وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها