دولت در سخت ترین شرایط برای عبور از مشکلات تلاش کرده است

قزوین - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت در سخت ترین شرایط تحریمی و کرونایی نهایت تلاش خود را برای عبور از مشکلات به کار بسته است.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین افزود : دولت این شرایط دشوار را هرگز انکار نمی‌کند و تمام تلاش آن است که به مشکلات اقتصادی بپردازد.

وی یادآورشد : مردم نیز به شرایطی که برای کشور ایجاد شده واقف هستند و یکی از موضوعاتی که دولت دنبال می‌کند مسایل اقتصادی و معیشت است.

ابتکار به برنامه های مدون در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: در راستای ارتقای مهارت های زندگی و تثبیت جایگاه خانواده ، تقویت مشاغل خانگی ، ارائه تسهیلات ازدواج ، حمایت از پرداخت وام های مسکن برای زوج های جوان و حمایت از زنان کارآفرین برنامه های مدونی طراحی شده و یا در حال اجرا می باشد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به تحقق طرح طرح «عدالت جنسیتی» در این معاونت اشاره کرد و گفت : سال ۹۶ شاخص‌هایی در این حوزه احصاء شده و هر استانی سند نتیجه محور در این حوزه تهیه کرد.

وی یادآورشد : سال گذشته سند عدالت جنسیتی با رعایت تمام جوانب تهیه شد و در بخش‌های مختلف همچون آموزش و بهداشت و ورزش و مشارکت اجتماعی و امنیت و حقوق و موضوع خانواده در دستور کار قرار گرفت.

ابتکار عنوان کرد: در حوزه دانش آموزی طرح آموزش مهارت‌های ارتباطی را با همکاری آموزش و پرورش اجرا می‌کنیم تا زمینه ارتباط گیری فرزندان با والدین و گفت ‌ وگوی بین نسلی بهبود یابد.

وی یادآورشد : متاسفانه امروز شاهد افزایش خشونت‌ها خانگی و درگیری در خانواده‌ها هستیم که باید راهکار برای حل آنها بیاندیشیم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت : خوشبختانه در قزوین به حوزه زنان و خانواده توجه ویژه ای شده و این استان در بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی از جایگاه بسیار خوبی در کشور برخوردار است.

وی افزود: هم اکنون استان قزوین رتبه پنجم کشور را از نظر انتصاب مدیران زن دارد که رتبه خوبی است و حتماً بهتر از این نیز خواهد شد چون سرمایه‌های انسانی این استان بسیار بالا است و مدیران موفقی دارد.

ابتکار یادآورشد: دولت تلاش می کند سقف‌های مدیریتی زنان را باز کند تا زنان بتوانند براساس شایستگی در عرصه مدیریتی حضور یابند.

شرکت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین، افتتاح مرکز توانمندسازی و جامع پذیری بیماران بهبود یافته بانوان آرزو و مرکز درمان و توانبخشی روانی مزمن بانوان گلستان، بازدید از یک واحد پرورش گاو شیری متعلق به یک بانوی کارآفرین ، دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین و رونمایی از پوستر نمایشگاه مجازی ملی زنان سرزمین من از جمله برنامه های سفری یک روزه معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به استان قزوین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها