طرح آبرسانی بن به بروجن سال آینده قابل بهره‌برداری است

شهرکرد- ایرنا- رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اجرای طرح بن به بروجن را از اولویت‌های مهم چهارمحال و بختیاری دانست و گفت: امید است با تخصیص اعتبار لازم این طرح در سال آینده بهره‌برداری شود.

محمدرضا رضایی‌کوچی روز پنجشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رییس مجلس شورای اسلامی در سفر ۲ روزه به استان چهارمحال و بختیاری افزود: در بازدیدهایی که از مناطق مختلف استان انجام شد چالش تامین آب هم در کمیت و هم کیفیت، وجود دارد بر این اساس طرح آبرسانی بن به بروجن مهم و حیاتی است.

وی ادامه داد: اختلافات و مشکلاتی در این خصوص این طرح وجود دارد که از مسئولان مربوطه دعوت می‌کنیم با حضور در کمیسیون عمران چنانچه مشکلی در این  خصوص وجود دارد برطرف شود.

رضایی کوچی، آبرسانی روستایی را از دیگر ضرورت‌های این استان برشمرد و گفت: در این خصوص چهار مجتمع آبرسانی روستایی در استان تعریف شده است که برای اجرای آن به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی به طرح‌های تصفیه‌خانه این استان نیز اشاره کرد و گفت: تصفیه‌خانه شهر سامان از مهمترین این طرح‌ها است که ۱۰ هزار نفر جمعیت روستایی و شهری را بهره‌مند می‌کند و برای تکمیل آن به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و تکمیل تصفیه‌خانه شهر فرادنبه نیز ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به طرح‌های راهسازی این استان نیز اشاره کرد و گفت: محور ارتباطی شهرکرد به بروجن به لردگان از طرح‌های اولویت‌دار این استان است که به جز ۹ کیلومتر مسیر بروجن به شهر لردگان مابقی طرح امسال بهره‌برداری می‌شود و مسیر باقی‌مانده نیز تا پایان سال آینده افتتاح می‌شود.

رضایی‌کوچی خاطرنشان کرد: محور لردگان به ایذه نیز به عنوان محور ترانزیتی و متصل‌کننده بخشی از مسیر فلات مرکزی به جنوب کشور نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است که علاوه‌بر اعتباری که در بودجه برای آن دیده شده است به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد و بانک رفاه نیز اعلام آمادگی کرده که به این طرح ۴۰۰ میلیارد تومان کمک کند.

به گفته وی، اتصال ریلی چهارمحال و بختیاری، تقویت پروازهای فرودگاه شهرکرد و توسعه راه‌های روستایی از دیگر اولویت‌های استان در حوزه راه‌ها به شمار می‌رود.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، زیرساخت‌های بخش گردشگری این استان را ضعیف ارزیابی کرد و گفت: این استان در خصوص هتل‌ها، مراکز بوم‌گردی و سایر زیرساخت‌های گردشگری فقیر است.

رضایی کوچی به توسعه بیمارستان هاجر شهرکرد نیز اشاره کرد و افزود: این قول را گرفته‌ایم که با تامین اعتبار لازم در ابتدا فاز نخست ،این طرح که اورژانس و بخش شیمی‌درمانی و پرتودرمانی است، تکمیل شود.

به گزارش ایرنا، 2 رییس کمیسیون و تعدادی از مسوولان، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی را در سفر ۲ روزه به استان چهارمحال و بختیاری همراهی کردند.

محمدباقر قالیباف به همراه هیاتی از مجلس شورای اسلامی صبح چهارشنبه وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها