کوهنوردان مراقب شیب تند و یخ‌زده الوند باشند

همدان- ایرنا- رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان گفت: یخ زدگی در ارتفاع ۲ هزار متری رشته کوه الوند موجب ایجاد شیب‌های بسیار خطرناکی شده که کوهنوردان برای پیشگیری از بروز حادثه در پیمودن مسیر باید به دقت مراقب باشند.

علیرضا گوهری روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: اغلب صعودهای زمستانی الوند در روزهای جمعه و عصرهای پنجشنبه هر هفته انجام می‌شود و انتظار داریم کوهنوردان به هشدارها توجه جدی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای هوا در ارتفاعات کوهستانی الوند در روزهای اخیر و سرمای شدید در شب‌ها، تمامی مسیرها و شیب‌های این کوهستان از ارتفاع ۲ هزار متری به بالا با یخ زدگی شدید و ایجاد شیب‌های بسیار خطرناک در مسیرهای مختلف منطقه مواجه شده است.

گوهری خاطرنشان کرد: از تمامی طبیعت دوستان، کوهپیمایان و کوهنوردان تقاضا داریم از مسیرهای نرمال و با استفاده از کفش های مناسب حرکت کنند.

وی بیان کرد: تردد کوهنوردان باتجربه در کوهستان الوند باعث ایجاد ردپا و مسیرسازی شده و سایر کوهپیمایان بهتر است از این مسیرها عبور کنند.

گوهری پرهیز از مسیرهای منحرف و بیراهه، برخورداری از وسایل و تجهیزات کوهنوردی، لباس گرم و خوراک را لازمه کوهپیمایی و کوهنوردی در این روزهای سرد و زمستانی دانست.

وی افزود: امید است با رعایت اصول ایمنی و توجه لازم به هشدارها و توصیه‌ها، شاهد حوادث تلخ و تاثرانگیز در کوهستان بکر و زیبای الوند نباشیم.
استان همدان دارای ۱۰ هزار کوهنورد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها