پیام تبریک پاکستان به بایدن همزمان با اعلام رصد تحولات آمریکا

اسلام‌آباد- ایرنا- پاکستان پس از تأیید رسمی جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا، ضمن اعلام رصد تحولات آن کشور پیرامون یورش شورشیان به کنگره، پیروزی بایدن و معاونش کامالا هریس را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع رسمی پاکستان، «زاهد حفیظ چودری» سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور روز پنجشنبه به وضع متشنج آمریکا پس از یورش شورشیان حامی ترامپ واکنش، نشان داد.

وی گفت: پاکستان در حال رصد اوضاع آمریکاست و ابراز امیدواری می‌کند که مسأله انتقال قدرت در این کشور حل شود.

زاهد حفیظ همچین تأیید رسمی پیروزی جو بایدن و کامالا هریس به عنوان رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری آمریکا را به آنان تبریک گفت.

رسانه‌های پاکستانی نیز امروز (پنجشنبه) با بازتاب جنجال روز گذشته در واشنگتن، آن را سیاه ترین روز برای آمریکایی‌ها تعبیر کردند.

روزنامه‌های اردو و انگلیسی زبان پاکستان و شبکه‌های خبری این کشور، اتفاقات همزمان با نشست کنگره آمریکا برای تأیید پیروزی جو بایدن را بی‌سابقه توصیف کرده و نوشتند: حامیان ترامپ آخرین تلاش‌های خود را برای جلوگیری از اعلام رسمی پیروزی چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا به کار گرفتند.

عمران‌خان نخست وزیر پاکستان اواسط آبان امسال پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به وی و معاونش کامالا هریس تبریک گفت و برای همکاری با دولت جدید این کشور در مورد صلح افغانستان و منطقه، اعلام آمادگی کرد.

شب گذشته و تنها ساعتی بعد از پایان سخنرانی ترامپ، نشست مشترک کنگره با ریاست مایک پنس آغاز شد اما در همان ساعات اولیه، یک خبر نمایندگانی که در حال تأیید آرای الکترال کالج بودند را به ترس و لرز انداخت و آن هجوم حامیان ترامپ به ساختمان کنگره بود.

کنگره پس از خروج شورشیان که با حضور نیروهای گارد ملی آمریکا و پلیس فدرال به حالت عادی برگشت، نشست خود را در ساعت ۲۰ چهارشنبه شب به وقت محلی از سر گرفت.

بدین ترتیب، جو بایدن برخلاف تلاش برخی طرفداران ترامپ در کنگره آمریکا، با کسب ۳۰۶ رأی گزینشگران به طور رسمی به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا تأیید شد. ترامپ در عین حال که پذیرفت روز ۲۰ ژانویه برای انتقال قدرت به دولت جدید، کاخ سفید را ترک کند اما همچنان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری معترض است و آن را قبول ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار جهان