ظریف: قدرت رییس‌جمهوری یاغی در راه‌اندازی جنگ هسته‌ای نگران کننده است

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه در حساب کاربری توییتر خود نوشت: قدرت بدون کنترل رییس جمهوری یاغی در راه‌اندازی جنگ هسته‌ای مساله نگران کننده‌ای است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف در این توئیت آورده است: رییس‌جمهوری یاغی که علیه مردم خود کینه‌جویی می‌کند، در طول چهار سال گذشته، به مراتب علیه مردم ما و دیگران اقدامات بدتری را انجام داده است.

وزیر امور خارجه در ادامه این توئیت نوشت: مساله نگران کننده این است که همین فرد از قدرت بدون کنترل در راه اندازی جنگ هسته‌ای برخوردار است؛ این یک نگرانی امنیتی برای تمام جامعه بین المللی است.

به گزارش ایرنا،  شب گذشته و تنها ساعتی بعد از پایان سخنرانی ترامپ، نشست مشترک کنگره با ریاست مایک پنس آغاز شد. اما در همان ساعات اولیه و در حالی که نمایندگان در حال تایید آرای الکترال کالج بودند،  حامیان ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند.

توقف نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران انتخابات ریاست جمهوری که با یورش هواداران دونالد ترامپ به داخل ساختمان کنگره متوقف شد واکنش‌های بین‌المللی را در پی داشت و بسیاری از سران و مقامات عالی جهان ضمن سرزنش اقدام ترامپ و هوادارانش در به راه انداختن شورش، نسبت به وقایع واشنگتن ابراز نگرانی کردند.

 در جریان این شورش، دست کم چهار نفر کشته و ده‌ها نفر هم زخمی شدند که تعدادی از آنها از نیروهای پلیس هستند. دست کم ۵۳ نفر هم در جریان شورش بازداشت شدند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha