۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۱
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 84177666
۰ نفر

برچسب‌ها

کارت بهداشتی به ۳۰۰ واحد صنفی در آستارا صادر شد

آستارا - ایرنا - مسئول دفتر خدمات سلامت در آستارا گفت: این دفتر برای ارتقاء بهداشت اصناف راه‌اندازی شده و به متصدیان واحدهای صنفی ۳۰۰ کارت بهداشت صادر کرده و به ۱۰۰ نفر از بازاریان، مسائل بهداشتی را آموزش داده‌ایم.

آزاده مهندسی نمین روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال با آغاز فعالیت دفتر خدمات سلامت،  ۵۰۰ بار از واحدهای صنفی به صورت مستقل و هزار بار به همراه ماموران شبکه بهداشت بازرسی کردیم و  ۳۰ واحد به دلیل نقض پروتکل های بهداشتی پلمب شده است.

وی بیان کرد: صدور گواهی آموزش بهداشت، گواهی خود کنترلی و خود اظهاری بهداشتی، مجوز فعالیت اصناف ویژه کرونا، نمونه برداری از آب و مواد غذایی، گندزدایی از مراکز و اماکن عمومی، اعطای رتبه بهداشتی، مشاوره بهداشتی و تأمین تجهیزات بهداشتی با تعرفه های مصوب از کارهای دفتر خدمات سلامت است.

مهندسی گفت: ۲۵۰ واحد صنفی از خدمات دفتر بهره مند و چهار بازرس در آن مشغول کار هستند و در صورت افزایش واحدهای تحت پوشش، از فارغ التحصیلان بهداشت محیط به عنوان بازرس استفاده خواهد شد و اصناف، وضعیت بهداشتی خود را به دفتر خدمات سلامت گزارش کنند تا بازرسان، اقدامات کنترلی را انجام دهند.

وضعیت آستارا از نظر شیوع کرونا نارنجی است و این ویروس در کل دنیا خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی است.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و بیش از ۶ هزار واحد صنفی در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها