استاندار اردبیل: کاهش بستری‌ها بیانگر موفقیت در کنترل کرونا است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: کاهش بستری‌ها و میزان مراجعان بیمارستان‌ها بیانگر موفقیت در کنترل کرونا بوده که اقدام خالصانه بسیجیان و کادر درمانی و بهداشتی را اثبات می‌کند.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جمع عوامل اجرایی طرح شهید سلیمانی در پارس‌آباد مغان افزود: بسیجیان و نیروهای درمانی در مبارزه با کرونا و اجرای طرح شهید سلیمانی همانند  دوران دفاع مقدس ایثارگرانه عمل کردند.

وی با اشاره به اقداماتی چون نظارت محله‌ای ، شناسایی و قرنطینه بیماران، خدمات‌رسانی به افراد در قرنطینه از جمله خدمات معیشتی و خدمات روزمره دیگر ، خواستار حفظ روند این فعالیت‌ها برای مهار کامل کرونا شد.

استاندار اردبیل به بالا بودن بیماری‌های زمینه‌ای در استان اشاره و بر لزوم مراقبت از این افراد و آگاهی‌بخشی به آنها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

بهنامجو افزود: برای جلوگیری از بروز بیماری‌های زمینه‌ای انجام ورزش و رعایت شیوه‌های مناسب تغذیه‌ای از جمله مواردی است که باید اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود.

او گفت: با فرهنگ‌سازی و آموزش تحرک از کودکی در مدارس و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی زمینه بروز این بیماری‌ها در بزرگسالی کاهش می‌یابد.

وی همچنین ترویج و توسعه ورزش در محلات را ضروری دانست و خواستار ترویج تحرک و ورزش در بین آحاد جامعه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها