کتائب سید الشهداء عراق: حکم جلب ترامپ پاسداشت خون شهیدان است

بغداد - ایرنا - دبیرکل «کتائب سید الشهداء» عراق صدور حکم جلب «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به خاطر ترور شهیدان «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس و «ابومهدی المهندس» معاون پیشین سازمان «الحشد الشعبی» عراق و همرزمان آنها را حمایت و پاسداشت خون این شهیدان دانست.

به گزارش ایرنا، «ابو آلاء الولائی» دبیرکل کتائب سید الشهداء عراق  امروز (پنجشنبه) در توییتی نوشت: من از دستگاه قضایی عادل عراق تشکر می‌کنم، زیرا به یاری و خونخواهی شریف‌ترین و صادقترین انسان‌ها در برابر پلید و پست‌ترین افراد اقدام کرد.

وی افزود: من از شما قضات تشکر می‌کنم، زیرا وقتی باطل سرکشی کرد، حرف حق را زدید و وقتی ظلم و دروغ و چابلوسی رواج یافت، جانب انصاف را رعایت کردید.

دبیرکل کتائب سید الشهداء عراق تصریح کرد: از شما مردم عراق نیز تشکر می‌کنم که خیابانها و دل‌ها را با فریاد خونخواهی لبریز کردید و از دستگاه قضایی عراق نیز متشکرم که نامش در تاریخ ثبت خواهد شد، چرا که به ترامپ متکبر و قاتل گفت که از تو انتقام خواهیم گرفت.

شورای عالی دستگاه قضایی عراق امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که قاضی ویژه دادگاه تحقیق الرصافه مسئول رسیدگی به جنایت ترور فرماندهان شهید و یارانش در نزدیکی فرودگاه بغداد، پس از بررسی اظهارات خانواده المهندس و پایان تحقیقات اولیه، حکم جلب ترامپ را که تا دو هفته دیگر دوران ریاست جمهوری او به پایان می‌رسد، صادر کرد.

این شورا تأکید کرد که طبق احکام ماده ۴۰۶ قانون کیفری عراق، تحقیقات درباره دیگر عاملان جنایت ترور فرماندهان شهید سلیمانی، المهندس و همرزمانش ادامه خواهد داشت.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از سه فروند هواپیماهای بدون سرنشین ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار جهان