معزی: ترامپ از اعتبار سیاسی ساقط شد

تهران- ایرنا- معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری گفت: ترامپ با تصاویر بهت‌آوری که جهانیان شب گذشته از ساختمان کنگره دیدند، از اعتبار سیاسی ساقط شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، علیرضا معزی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: پایان ترامپ به سرنگونی از قدرت و بیرون رانده شدن از حکومت خلاصه نشده است.

وی ادامه داد: با تصاویر بهت‌آوری که دیشب جهانیان از ساختمان کنگره و از آتشی که به واشنگتن رسیده بود، دیدند، ترامپ از اعتبار سیاسی ساقط شد. به تعبیر هفته‌ گذشته‌ روحانی، او از زندگی سیاسی و حیثیت، سرنگون شد.

به گزارش ایرنا، نشست مشترک کنگره آمریکا که روز چهارشنبه برای شمارش آرای گزینش‌گران و تایید پیروزی بایدن برگزار شد، پس از ۱۲ رای گزینش‌گران حامی ترامپ، به دلیل یورش شورشیان حامی ترامپ برای حدود ۶ ساعت به حالت تعلیق درآمد. کنگره پس از خروج شورشیان که با حضور نیروهای گارد ملی آمریکا و پلیس فدرال به حالت عادی برگشت، نشست خود را در ساعت ۸ شب چهارشنبه به وقت محلی از سر گرفت. 

جو بایدن برخلاف تلاش برخی طرفداران ترامپ در کنگره آمریکا، با کسب ۳۰۶ رای گزینش‌گران به طور رسمی به عنوان چهل و ششمین رییس‌جمهوری آمریکا تایید شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha