مرکز سلامت روان جامعه‌نگر در خرم‌آباد راه‌اندازی شد

خرم‌آباد - ایرنا - مرکز سلامت روان جامعه‌نگر سامان خرم‌آباد روز پنجشنبه در محله اسدآبادی این شهر افتتاح شد.

 به گزارش ایرنا معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در آئین افتتاح این مرکز با اشاره به سلامت روان به عنوان یکی از مقوله های مهم سلامت مردم و جامعه، بیان کرد: برای بهره مندی از جامعه ای سالم و تندرست باید زیرساخت های آن فراهم شود.

محمود ثمینی اظهار داشت: علت یابی صحیح و درست مشکلات سلامت مردم یکی دیگر از مقوله های مهمی است که باید در سطح جامعه به طور گسترده و مستمر انجام شود.
وی اعتیاد را یکی از معضلات مهم اجتماعی در ایجاد مشکلات روحی روانی در میان مردم برشمرد و گفت: برای مبارزه وسیع با این معضل نیز باید مراکز غربالگری و شناسایی مهمی داشته باشیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان عنوان کرد: ما وارث عقب ماندگی های زیادی از دوران قبل از انقلاب بودیم که خوشبختانه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی با اجرای برنامه های توسعه ای بخش مهمی از این عقب ماندگی ها را جبران کردیم.
وی افزود: با این وجود هنوز نیازمند تلاش و خدمت بیشتری هستیم تا بتوانیم به شرایط ایده آل جامعه ی سالم و تندرست برسیم.
 ثمینی همچنین در مورد مرکز سلامت روان جامعه نگر سامان خرم آباد گفت: با شروع به کار این مرکز امیدواریم دستگاه های مشارکت کننده به ویژه دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری خرم آباد بتوانند دستاوردهای مورد انتظار در خصوص سلامت روان جامعه را حاصل کنند.
وی تصریح کرد: دستاوردهای مقدماتی این طرح می تواند به طور گسترده در سایر شهرستان ها و استانهای تعمیم داده شود.
در مرکز سلامت روان جامعه نگر خرم آباد یک نفر روانپزشک، یک نفر پزشک عمومی، سه نفر کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، دو نفر مددکار اجتماعی و ۲ نفر نیروی پذیرش و خدمات حضور دارند.
در این مرکز بیماران دارای مشکلات روانی شناسایی شده از مراکز جامع سلامت وسایر دستگاه ها مانند بهزیستی جهت پیگیری روند درمان زیر نظر گرفته می شوند.
بسط مشاوره های روانشناسی برای پیشگیری از گسترده شدن مشکلات روانی در جامعه یکی دیگر از برنامه های این مرکز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها