دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه ارتقا می‌یابد

آبادان - ایرنا - دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: ارتقا دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد.

به گزارش ایرنا محمدحسین آیتی پنجشنبه در حاشیه افتتاح واحد پردیس بین الملل آبادان در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در این راستا افزود: سندی تحت عنوان آمایش سرزمینی سال ۹۴ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه در این سند توسعه محیطی ساختارهای آموزش پزشکی کشور دیده شده است گفت: با وجود گذشت پنج سال از این سند مواردی چون مناطق آزاد در آن دیده نشده بود و اکنون این موضوع از سوی وزارت بهداشت به شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام شده تا در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد.

آیتی در ادامه با تشریح ظرفیت های آبادان و با بیان اینکه کل کشور و نظام مدیون این خطه آب و خاک و مقاومت هشت سال دفاع مقدس  مردم آبادان است گفت: دفاع مردم خطه جنوب از کشور، دینی به گردن کل کشور است لذا می‌توان این دین را بر اساس ساز و کارهای قانونی و شرایط خاص و داشتن پتانسیل های بالقوه ای همچون فرودگاه، منطقه آزاد اروند، بنادر و دریانوردی و بین المللی‌سازی دانشگاه‌ها در آبادان ادا کرد.

وی همچنین با اشاره به تاسیس شعبه بین الملل مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و آبادان به عنوان بزرگترین دانشگاه بین الملل کشور گفت: امید است این واحد دانشگاهی طبق قول وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قبل از پایان سال جاری فعالیت خود را آغاز کند.

به گزارش ایرنا واحد پردیس بین الملل مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و آبادان روز پنجشنبه با حضور مسئولان کشوری و استان خوزستان در محل معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی آبادان راه‌اندازی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها