نماز جمعه فردا در شهرهای نارنجی اردبیل برگزار نمی‌شود

اردبیل - ایرنا - دبیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل گفت: با توجه به تداوم وضعیت نارنجی در شهرهای اردبیل، مشگین‌شهر، لاهرود و رضی آیین نماز جمعه در این شهرها برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام ناصر نصیری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا و تایید نماینده ولی فقیه در استان اردبیل این هفته نماز جمعه در چهار منطقه نارنجی استان برگزار نخواهد شد.

 وی اظهارکرد: بر اساس فهرست رسمی و اعلامی از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا مراسم عبادی – سیاسی نماز جمعه در سایر شهرستان‌ها و مناطق استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه خواهد شد.

او با بیان اینکه دستورالعمل بهداشتی و الزامات سلامت محیط در مساجد و مصلاها، در اختیار ائمه جمعه و مسئولان ستادهای نماز جمعه قرار دارد، اضافه کرد: رعایت موارد بهداشتی و فاصله اجتماعی در این ایام جهت حفظ سلامتی نمازگزاران ضروری است.

مسوول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اردبیل به نمازگزاران توصیه کرد علاوه بر وضو گرفتن در منزل و استفاده از ماسک و دستکش ، سجاده ، مهر شخصی و کیسه‌های کفش یک‌بار مصرف به همراه داشته باشند.

حجت‌الاسلام نصیری بیان کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای و افراد دارای علایم سرماخوردگی یا علائم مشابه بیماری کرونا از شرکت در نماز خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، طبق آخرین آمار و اطلاعات اعلامی از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی استان اردبیل هم‌اکنون با ادامه روند کاهشی شیوع ویروس کرونا، ۹ شهرستان پارس‌آباد، بیله‌سوار، اصلاندوز، گرمی، خلخال، کوثر، نیر، نمین و سرعین در وضعیت زرد و ۲ شهرستان اردبیل و مشگین‌شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

شهرهای رضی و لاهرود از توابع شهرستان مشگین‌شهر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها