شاعران اردبیلی برگزیده کنگره بین‌المللی شعر "خاتم سلیمانی" شدند

اردبیل - ایرنا - روزبه صمدی و شبنم فرضی‌زاده شاعران آیینی استان اردبیل در دومین کنگره بین‌المللی شعر "خاتم سلیمانی" به‌ عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، آیین ختتامیه این کنگره بین‌المللی با حضور مسوولان کشوری و لشکری و همچنین شاعران برجسته جهان اسلام با رویکرد بزرگداشت سالگرد سپهبد شهید قاسم سلیمانی و تکریم شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان در شیراز برگزار شد.

پس از فراخوان برگزاری این کنگره بیش از هزار و ۲۰۰  اثر در بخش داخلی و ۳۰ اثر در بخش بین‌الملل به دبیرخانه ارسال شده بود.

هیات داوران پس ار بررسی آثار ارسالی از بین آنها ۱۶ اثر انتخاب و معرفی کردند که در بین نفرات برتر نام روزبه صمدی و شبنم فرضی‌زاده شاعران اردبیلی دیده می‌شود.

از شاعران کشورهای خارجی که در این کنگره بین‌المللی حضور داشتند می‌توان به محمدکاظم کاظمی از افعانستان، سیدشفیع حیدر رضوی از هند، بهنام دهقانی از پرتغال، علی کمیل قزل‌باش از پاکستان، حکیم بینش از پاکستان، اسدالله اسد از کشمیر، مهدی باقرخان از دهلی نو، سیداحمد شهریار از پاکستان، آنا برزینا شاعر مسیحی و رئیس بخش ادبیات دانشگاه مسکو، علی‌اصغر الحیدری از هند، خدیجه حلیمی از افعانستان و فائزه زهرا میرزا از پاکستان اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها