۱۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۵۳
کد خبرنگار: 1370
کد خبر: 84177535
۱ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر کوتاه از استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- کشف بیش از ۲۴ کیلوگرم تریاک در گلوگاه شهید شرافت نایین و تاکید امام جمعه سمیرم بر اهمیت شورای فرهنگ عمومی در زُمره خبرهای کوتاه استان اصفهان است.

 نایین

فرمانده انتظامی نایین از کشف ۲۴ کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک در گلوگاه شهید شرافت این شهرستان در عملیات ماموران انتظامی خبر داد.

سرگرد هادی کیان مهر روز پنجشنبه به ایرنا گفت: ماموران انتظامی مستقر در ایستگاه شهید شرافت نایین، امروز حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه سواری عبوری مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو  ۲۴ کیلو و۴۰۰ گرم تریاک جاساز شده  در صندوق عقب خودرو کشف شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: در این پیوند یک سوداگر مرگ دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شد.

روزانه بطور متوسط افزون بر ۲۵ هزار دستگاه خودرو از جاده‌های شهرستان نایین عبور می‌کنند.

گلوگاه شهید شرافت نایین یکی از ایستگاه‌های مهم کشف کالای قاچاق و مواد مخدر در کشور است.
ایستگاه شهید شرافت در کیلومتر ۱۵ جاده نایین به اردکان واقع است.

 سمیرم

امام جمعه سمیرم گفت: جایگاه و تراز مصوبات شورای فرهنگ عمومی از هر شورا و کارگروه دیگری بالاتر و مهمتر است.

حجت‌الاسلام سیدعبدالعظیم مولازاده  در جلسه شورای فرهنگ عمومی سمیرم در فرمانداری اظهار داشت: این جایگاه بدلیل اهمیت کار و تلاش فرهنگی و تاثیر مستقیم آن بر سایر عناصر و پدیده‌های اجتماعی و حتی اقتصادی بالاتر بقیه عرصه‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از اعضای شورای فرهنگ عمومی متشکل از نخبگان و فرهیختگان جامعه می‌توانند با دیدگاه‌های خود نقش موثری در پیشبرد اهداف شورا و به نتیجه رسیدن مصوبه‌ها داشته باشند.

به گفته حجت‌الاسلام مولازاده، شورای فرهنگی حوزه‌های متنوعی دارد که در هر بخش اقدام‌های مُختص به همان بخش انجام می‌شود اما مهم همراهی و همکاری اعضای شورا به نحوی است که ثمره کار مشخص داشته باشد.

وی ازدواج‌های زودهنگام و دیرهنگام، بی‌نمازی و کم‌توجهی به فرایض دینی در بعضی مناطق، طلاق، اعتیاد، بی‌احترامی فرزندان به پدر و مادر و استفاده بیش از حد از فضای مجازی بویژه توسط جوانان را از جمله مشکلات مهم جامعه امروز شهرستان سمیرم برشمرد.

فرماندار سمیرم نیز در این جلسه اظهار داشت: اگر بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی دامنگیر شهرستان را بررسی کنیم درخواهیم یافت که شورای فرهنگ عمومی می‌تواند نقش بسیار مهمی در مدیریت و مقابله با آنها داشته باشد.

محمدرضا عسگریان تصریح کرد: جلسات این شورا باید با دستور مشخص برگزار و بر موضوع اصلی جلسه تمرکز شود و به نحوی نباشد که از هر دری سخنی گفته شود و نتیجه مشخص هم بدست نیاید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها