بخشی از درآمد منابع آب چهارمحال و بختیاری در خدمت توسعه این استان باشد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این استان بخشی از آب کشور را تولید می‌کند، گفت:پیشنهاد می‌شود بخشی از درآمد این منابع در خدمت توسعه این منطقه باشد و به محرومیت‌زدایی استان اختصاص داده شود.

اقبال عباسی روز پنجشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی رییس مجلس شورای اسلامی از استان چهارمحال و بختیاری افزود: مردم این استان گرفتاری‌ها و مشکلاتی که بر اثر بارش برف و باران بوجود می‌آید را به جان می‌خرند، اما سود و منفعتی از این نعمت‌الهی نمی‌برند که تقاضا می‌شود مجلس شورای اسلامی سهمیه‌ای از درآمد آب را به این استان تخصیص دهد.
وی افزود: این استان در حوزه‌های دیگر از جمله معادن نیز برای کشور درآمدزایی دارد که سهم استان نیز در این موارد دیده شود.
وی، اصلاح ساختار بودجه کشور را از دیگر پیشنهادات خود به رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: شاخص مشخصی برای توزیع بودجه کشور وجود ندارد و هر استانی قدرت چانه‌زنی بیشتری داشته باشد از بودجه سهم بیشتری می‌برد، در حالی که این روند به ضرر استان‌های کوچک و محروم است.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین اختیارات بیشتر استانداران در تخصیص بودجه را خواستار شد و افزود: در حال حاضر ۳۰ درصد بودجه در اختیار استانداران قرار داده می‌شود که این سهم ناکافی است.
عباسی در ادامه به مشکلات و چالش‌های این استان اشاره کرد و گفت: تخصیص ناکافی از منابع آب، نرخ بالای بیکاری و نرخ بالای مشارکت اقتصادی از مهمترین چالش‌های این استان است که رفع آن نیازمند توجه ویژه‌ای است.
وی خاطر نشان کرد: قوانین تبعیض‌آمیز به ویژه در حوزه سرمایه‌گذاری و شهرک‌های صنعتی از دیگر مواردی است که به ضرر استان‌های محروم است و می‌طلبد امتیازاتی برای جذب سرمایه‌گذار در مناطق کمتر توسعه‌یافته در نظر گرفته شود.

محمدباقر قالیباف به همراه هیاتی از مجلس شورای اسلامی صبح چهارشنبه وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها