اقامه نماز جمعه عاملی مهم در رفع مشکلات جامعه است

اهواز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: آیین نماز جمعه از جمله واجباتی است که اگر در نظام اسلامی به معنای واقعی برگزار شود عمده مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد روز پنجشنبه در آیین معارفه امام جمعه شهرستان حمیدیه با اشاره به اهمیت و نقش نماز جمعه در جامعه اظهار داشت: یکی از رویش‌های نظام ، احیای آیین نماز جمعه است.

وی با بیان این که در کل کشور ۹۰۰ جایگاه اقامه نماز جمعه وجود دارد تصریح کرد: در مجموع ۵۰ جایگاه در استان خوزستان متعلق به اقامه نماز جمعه است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در ادامه با اشاره به مشکل شهرستان حمیدیه مبنی بر نداشتن امام جمعه به علت در گذشت امام جمعه قبلی گفت: در پی برگزار نشدن آیین نماز جمعه در این شهرستان مردم حمیدیه مطالبه اقامه نماز جمعه در این شهرستان را داشتند.

وی افزود: با انتصاب امام جمعه جدید حمیدیه که فردی شایسته و خدمتگذار است آیین نماز جمعه از این هفته در این شهرستان اقامه می شود.

امام جمعه اهواز در این آیین از مردم شهرستان حمیدیه خواست در کنار امام جمعه باشند تا شاهد رشد و تعالی این شهرستان باشیم.

در پایان این مراسم حجت‌الاسلام علی نژاد، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خوزستان، حجت‌الاسلام سعید لفته پور را به‌عنوان امام‌جمعه جدید حمیدیه معرفی کرد.

حجت‌الاسلام لفته پور پیش ‌از این به‌عنوان امام‌جمعه موقت شهرستان حمیدیه فعالیت می‌کرد.

شهرستان حمیدیه در غرب استان خوزستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها