تقویت تشکل‌های ایثارگری منجر به تقویت بنیاد شهید می‌شود

تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تقویت تشکل‌های ایثارگری موجب تقویت بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌شود.

به گزارش ایرنا از «ایثار»، سعید اوحدی روز پنجشنبه در نشست‌هایی جداگانه با اعضای هیئت مدیره انجمن فرهنگی ورزشی مجروحین جنگی و مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدارها ضمن تسلیت ایام فاطمیه (س) و گرامی‌داشت یاد شهدا به ویژه شهید سردار سلیمانی، گفت: تشکل‌ها نقطه قوت مهمی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند و باید فصل مشترکی بین بنیاد و این تشکل‌ها وجود داشته باشد تا هم بنیاد شهید و امور ایثارگران از ظرفیت‌های تشکل‌ها استفاده کند و هم تشکل‌ها به اهداف خود برسند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: تشکل‌ها چکیده نظرات و عقاید افراد گوناگون جامعه معزز ایثارگری هستند و بنیاد شهید و امور ایثارگران قطعا از وجود چنین زمینه‌های همکاری استقبال می‌کند و بهره‌مندی از این ظرفیت جزو سیاست‌های بنیاد است.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ثبت انجمن‌های ایثارگری در وزارت کشور گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از هیچ کمکی به منظور تسهیل کار ثبت رسمی تشکل‌های ایثارگری دریغ نخواهد کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص فعالیت‌های ورزشی ایثارگران به ویژه جانبازان گفت: در این زمینه نیز باید تعامل و همکاری‌های لازم با وزارت ورزش و جوانان انجام شود. هزینه کردن در حوزه ورزش در واقع سرمایه‌گذاری است زیرا سلامتی و شادابی ایثارگران گرامی را به دنبال دارد و از بسیاری از مسائل و مشکلات درمانی پیشگیری می‌کند.

اوحدی افزود: امیدواریم با توجه به نگاه خوب و همدلانه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در زمینه بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران برای سال ۱۴۰۰ حوزه‌های فرهنگی و ورزشی جامعه معزز ایثارگری بیش از پیش تقویت شود.

وی تاکید کرد: همانطور که همواره گفته‌ایم تشکل‌های شاهد و ایثارگر پل ارتباطی بین جامعه معزز ایثارگری و بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین جامعه کل هستند و ارتباط دوسویه بین بنیاد و تشکل‌ها قطعا اثرات بسیار خوبی را به دنبال خواهد داشت.

عادل مهری مدیرکل مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این جلسات به ارائه گزارشی از حوزه‌های فعالیت تشکل‌های حاضر پرداخت.

اعضای تشکل‌های حاضر در این دو دیدار نیز به تشریح فعالیت‌ها، اهداف و دغدغه‌های خود پرداختند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha