دانش آموزان در مقابل محدودیت‌های تحصیل خود مطالبه گر باشند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت:دانش آموزان باید در مسیر آموزش و تحصیل خود روحیه مطالبه گری قوی داشته باشند و در صورت روبرو شدن با مشکل یا کوتاهی مسوولان با جدیت آن را تا حصول نتیجه دنبال کنند.

ایرج بیت الهی عصرپنجشنبه در آیین تجلیل از دانش آموزان مدال آور استان در جشنواره ها و المپیاد کشوری افزود: هرمزگان با مشکلات، محدودیت و محرومیت های زیادی روبرو است ولی این مسائل در اراده محکم دانش آموزان خوشفکر و خلاق استان خللی ایجاد نکرده و هر ساله شاهد درخشش آن‌ها در مسابقه‌های علمی کشوری و بین المللی هستیم.
وی بیان داشت: آموزش و پرورش تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود هرمزگان شرایطی را فراهم آورد تا مشکلی در مسیر تحصیل و فعالیت‌های علمی دانش آموزان به وجود نیاید و مسیر ارتقاء و کیفیت بخشی مسائل آموزشی و پرورشی با قوت خود ادامه یابد.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان، شناسایی به موقع استعدادها و ظرفیت دانش آموزان را مهم برشمرد و اظهارداشت: اگر توانایی ویژه دانش آموزان به موقع شناسایی و هدایت شود می‌توانیم نسل آینده کشور را نخبه، فعال و شاداب پرورش داده و بسیاری از ناهنجاری های جامعه را کاهش دهیم.
بیت الهی ضمن تبریک این موفقیت به دانش آموزان  گفت: در هر موفقیتی عواملی به تناسب دخیل هستند که همراهی خوب خانواده‌ها و تلاش مدیران و معلمان در کنار تلاش و جدیت خود دانش آموزان نقش بسزایی در کسب این افتخارات علمی داشته است.
وی گفت: باید تلاش کرد تا بیش از پیش زمینه بروز استعدادها و بستر مناسب برای شناخت وپرورش خلاقیت‌ها و ایده های دانش آموزان فراهم شود.
در پایان این مراسم «کیانوش مقصودی» دانش آموز آموزشگاه آیت آلله خامنه ای ناحیه یک بندرعباس دارنده مقام سوم جشنواره خوارزمی کشور با اختراع (ویلچر هوشمند تمام اتوماتیک ارگوندمیک با قابلیت کنترل از راه دور و برنامه نویسی)، «فاطمه چمل نژاد» دانش آموز مدرسه فرزانگان میناب دارنده مدال نقره المپیاد تفکر و کارآفرینی کشور و «مهرآنا عسکری» دانش آموز مدرسه نمونه رشد ناحیه یک و دارنده مدال برنز المپیاد علوم زمین تجلیل شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها