برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در دستور کار فرمانداری طبس است

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار طبس گفت: فرمانداری طبس با ساخت و ساز غیرمجاز و بدون پروانه ساختمان حتی گودبرداری و پی‌کنی در محدوده شهری به طور جدی برخورد می‌کند.

علیرضا خلیلی روز پنجشنبه در نشست کارگروه ویژه برخورد با تخلفات ویژه ساخت و ساز شهرستان طبس که در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: لازم است شهرداری طبس نیز به عنوان دستگاه متولی، جدی‌تر به این تخلفات ورود کند.

وی افزود: بخشداری‌ها حق تفکیک افراد به بومی و غیربومی برای ساخت و ساز در روستاها را ندارند زیرا در هیچ جای قانون به چنین موردی اشاره نشده است و تمامی افراد می‌توانند به صورت یکسان از امکانات ساخت و ساز بهره‌مند شوند.

معاون فرماندار طبس تصریح کرد: برای برخورد قاطع با متخلفان ساخت و ساز در طبس با دادستان کل و بازرس کل خراسان جنوبی نیز هماهنگی شده است.

وی گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت طبس نیز موظف شده است ایستگاه‌های بتن آماده و بتن‌ریزی‌های در حال انجام را رصد کند تا از بتن‌ریزی بدون مجوز ممانعت شود.

شهردار طبس هم در این نشست بر عزم و اراده جدی شهرداری برای برخورد با تخلفات ساخت و ساز تاکید کرد.

مجید بهارستانی یزدی گفت: شهرداری طبس با کمک گرفتن از سازمان نظام مهندسی ساختمان همچنین بازنشستگان نیروی انتظامی برای نظارت هرچه بهتر، تا حد زیادی جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر را گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها